קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פיאד למדינות ערב: "הצילו אותנו ותרמו, זה רגע האמת"
walla
מאת: מערכת וואלה! חדשות
12.05.11
http://news.walla.co.il/?w=/2/1822516
בשל הודעת ממשלת נתניהו על הקפאת העברת הכספים לרשות, פנה ראש הממשלה הפלסטינית, סלאם פיאד, למדינות ערב וביקש כי יסייעו במימון משכורות 155 אלף עובדי הרשות.

`אנו פונים לאחינו הערבים: הצילו אותנו. אנו זקוקים לעזרתכם יותר מאי פעם. זהו רגע האמת` – כך אמר אתמול (רביעי) ראש הממשלה הפלסטינית, סלאם פיאד, בתדרוך לעיתונאים ברמאללה. פיאד כיוון את דבריו לעבר מדינות ערב, בבקשה שאלה יסייעו וישלמו את משכורותיהם של 155 אלף עובדי הרשות, לאחר החלטת ממשלת ישראל להקפיא את העברת הכספים לרשות, בשל הסכם הפיוס בין פתח לחמאס.

ביום ראשון שעבר החליטה ממשלת ישראל על הקפאת העברת הכספים לרשות, המהווים 70% מהכנסות הרשות הפלסטינית. בירושלים הביעו חשש כי הכספים יגיעו לידי חמאס וישמשו את הארגון בלחימה נגד ישראל.

בתוך כך, גורמים פלסטיניים דיווחו אמש לסוכנות הידיעות הפלסטינית `מען`, כי נציגי פתח וחמאס סיכמו ביניהם שיושב ראש הרשות, אבו מאזן, ימונה גם לתפקיד ראש הממשלה. על פי הדיווח, לאבו מאזן יהיו שני סגנים בתפקיד זה: ראש הממשלה הנוכחי פיאד, וראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הניה. לא ברורה מידת מהימנותו של הדיווח, ואין לו כל אישור ממקורות אחרים.

עוד דיווחו הגורמים כי ייתכן שבמקום הניה יתמנה אדם אחר מרצועת עזה, שיוסכם על חמאס. בנוסף, דווח כי פיאד יכהן גם כשר האוצר בממשלה הפלסטינית החדשה שתוקם. על פי הגורמים, חמאס התנה את הסכמתו להצעה למנות את אבו מאזן לראש ממשלה בכך ששני סגניו של אבו מאזן ייהנו מאותן סמכויות. `חמאס הסכים להצעה גם משום שבכך אי אפשר למנוע העברת כספים לרשות הפלסטינית`, הוסיפו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב