קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לוחמים לשלום באל-מעסרה: יום שישי 13.5
לוחמים לשלום


לוחמים לשלום באל-מעסרה: יום שישי 13.5

קבוצת ירושלים - בית לחם מזמינה אתכם לקחת חלק בהתנגדות הלא-אלימה של תושבי הכפר אל-מעסרה למציאות הכיבוש. הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, וחיים בו וב- 8 הכפרים בסביבתו כ-9,000 איש. בנובמבר 2006 ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים ואדי רחאל, אום סלמונה, ואדי א-ניס וג`ורת א-שמעה. הבנייה מתבצעת במרחק 12 ק`מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות `גוש עציון`, שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה. ישראל הפקיעה לבניית הגדר באזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך.
יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר אל-מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים ואף מבצע מעצרים ללא כל האשמה.

הצטרפו למחאה הלא-אלימה כנגד מציאות הכיבוש!

במהלך הפעילות נשוחח עם חברי וועדת ההתנגדות המקומית ונשמע מהם על מציאות החיים בצל הכיבוש ועל היסטוריית המאבק הלא-אלים שהם מנהלים מזה מספר שנים. לאחר-מכן נצטרף אל התושבים להפגנה השבועית במחאה על הפקעת האדמות.

ניפגש בשישי הקרוב, ה-13.5 בשעה 11:00 במסוף רכבת ארלוזורוב בתל אביב (ליד המגרש של חברת `שלמה סיקסט`), ובשעה 11:50 בחניון אצטדיון טדי בירושלים. (הגעה ברכבים פרטיים)
הסעה תאורגן על פי ביקוש והרשמה נאותים; עדכונים בהמשך.
חזרה משוערת בשעה 15:00 (לירושלים)

להרשמה לפעילות אנא מלאו את הפרטים בטופס מקוון זה.

* במידה ותצא הסעה נבקש השתתפות בהוצאות הנסיעה
* אנא זכרו להביא אתכם מים וסנדוויץ`, נעליים נוחות להליכה ובגדים נוחים לפעילות.
* לשאלות נוספות אפשר לפנות לאודי: udigur@gmail.com או לאיל: 054-5296640

הנה קישור לרשימה בבלוג שלנו שכתב ארז קריספין, חבר קבוצת תל אביב-שכם לאחר שהשתתף בהפגנה לפני כמה חודשים: http://blog.combatantsforpeace.org/2010/11/blog-post.html
תנועת `לוחמים לשלום` היא תנועה דו לאומית אשר הוקמה בשנת 2005, על ידי פלסטינים וישראלים, אשר לקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזורינו: הישראלים כחיילים בצבא הישראלי והפלסטינים כחלק מן המאבק האלים לחירות הפלסטינית. אחרי שנים רבות שבהם אחזנו בנשק החלטנו להניח את נשקנו ולהילחם למען השלום דרך דיאלוג ופעילות לא אלימה. היכנסו ל- http://cfpeace.org/

קישור לסרטון מהפגנה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין