קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תוכנית: 3 מאחזים - בזמן ביקור נתניהו בארה"ב
ynet
יאיר אלטמן
19.05.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L 4070974,00.html
מתנחלים מכינים הפתעה לבנימין נתניהו - ערב נאומו בקונגרס בוושינגטון: בלילה שבין שני לשלישי, בזמן שראש הממשלה ינאם בוועידת איפא`ק, צפויים פעילי ימין לקבוע עובדות בשטח ביהודה ושומרון ולהקים שלושה מאחזים נוספים.

ל-ynet נודע, כי מאות אנשי `התנועה לבניין יהודה ושומרון`, המשויכת לנוער הגבעות, השלימו בימים האחרונים בסיוע גופים נוספים את ההכנות להקמת שלושה מאחזים חדשים.
אחד המאחזים יוקם באזור E1, בין מעלה אדומים לירושלים. מדובר באזור הנחשב לרגיש במיוחד מבחינת האמריקנים, מפני שהוא עשוי לחסום את הרצף הטריטוריאלי של המדינה הפלסטינית. באזור זה סללה ישראל כבישים, כהכנה לבנייה שתחבר ברצף את מעלה אדומים עם ירושלים. בנייה זו הופסקה עקב לחץ אמריקני כבד. בנוסף יוקמו עוד שני מאחזים במקומות, אותם מכנים פעילי הימין `אסטרטגיים`.

מתכנני המהלך אמרו כי באזור בין ירושלים למעלה אדומים תוקם בשלב הראשון חווה חקלאית, כצעד להקמת יישוב במקום. `כמה אלפי דונמים מהאדמות באזור E1 הן בבעלות פרטית של כמה יהודים, שרכשו אותן מערבים בשנות ה-80`. כ-100 דונם נשכרו על ידי התנועה לבניין יהודה ושומרון למטרות חקלאיות. משום שמדובר באדמות פרטיות, יקשה על המדינה למצוא עילה משפטית לפנות אותנו`.

לקראת המהלך צפויים פעילי הימין לתלות בקרוב מודעות בבתי כנסת ובהתנחלויות, הקוראות לתפוס יוזמה ולהצטרף למהלך שמכונה: `כל הארץ אי (E) אחד!`. בכרוז, שהגיע לידי ynet, נכתב בין היתר: `אין הבדל בין השטחים שחזרנו אליהם ב-48 לבין השטחים ששבנו אליהם ב-67. ארץ ישראל כולה היא בסך הכל אי אחד... שטחי אי אחד בין מעלה אדומים לירושלים הם צוואר הבקבוק. חיבור מעלה אדומים וירושלים יהווה חיבור של רצף יהודי, שיבלום את הקמת המדינה הפלסטינית בשטח ויקטע את הרצף מבית לחם לרמאללה דרך ירושלים`.

מאיר ברטלר, מראשי נוער הגבעות ומיוזמי המהלך, אמר: `המסר שלנו לממשלת ישראל הוא ברור. אין הבדל בין הגולן לגוש דן ובין עכו ויפו לשכם וחברון. הארץ כולה היא אי אחד ולכן אנחנו מתחילים במבצע התיישבות, שדורש את הבנייה

דווקא שם במקום הזה. ראוי שממשלת ישראל תתכנס ותצעד נכון לספטמבר כשתכריז באי אחד וחיבור מעלה אדומים לירושלים`.

ח`כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) שיבח את יוזמי המהלך: `הרחבת היישובים ובניית מאחזים היא התשובה הציונית היחידה לרפיסות וההתקפלות של נתניהו וממשלת הליכוד. בזמן שביבי יתקפל בוושינגטון, הצעירים שלנו יאמרו לו ולעולם כולו שלא אבדה תקוותנו. נמשיך לבנות ולהתיישב, למרות שלישראל יש ראש ממשלה חלש`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב