קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חישוקי ממשלת הימין
על צד שמאל
אליהו קאופמן
18.05.11
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-59706-00.htmlלממשלת הימין הקיצוני נוח יותר כשהפלסטינים מפולגים ועם חמאס קיצוני - אז כל תהליך השלום תקוע, בתירוץ של `אין פיוס במחנה הפלסטיני, אין על מי לסמוך, אין פרטנר!`... כשאין פיוס, אפשר לתקוע את המשך תהליך השלום.


כל בר-דעת מבין שהפיוס הפלסטיני בין הפתח לחמאס אמור רק להקפיץ את תהליך השלום קדימה. במצב זה לא יוכל עוד החמאס להתחפר בסירוב מדיני, אלא יאלץ להצטרף לתהליך השלום של הפתח עם ישראל. כל בר-דעת גם מבין שאם החמאס הסכים לפיוס, אזי מגמתו היא להתמתן מדינית, ולהיכנס לתהליך השלום תוך אחריות עתידית לפשרה, להפסקת האש ולשחרורו של השבוי גלעד שליט.

אבל מישהו בכל זאת זועם מהפיוס הזה - הממשלה הישראלית, ממשלת הימין הקיצוני שבראשות נתניהו-ברק-ליברמן. אולי הם באמת חסרי-דעת, אך לאו דווקא במקרה זה. אז היכן הדעת? התשובה פשוטה: ממשלת הימין הקיצוני איננה חפצה בשלום כלל וכלל אלא בשימור מצב הכיבוש וההתנחלויות, ולכן הפיוס בין הפתח לחמאס, הפותח אשנב לשלום, הוא כעצם בגרון לממשלה. לא במקרה נתניהו-ברק-ליברמן, בתוספת `קדימה` ה`אופוזיציונית`, שואגים במלוא כוחם נגד הפתח ודורשים ממנו לא להשלים עם `רוצחים`, `טרוריסטים`, ועוד מיני שמות שאמורים להרתיע מלהכניס את החמאס למשא-ומתן.

אלה הם בסך-הכל חישוקים של ממשלת הימין הקיצוני - לשלום שנראה אפשרי. לממשלת הימין הקיצוני נוח יותר כשהפלסטינים מפולגים ועם חמאס קיצוני - אז כל תהליך השלום תקוע, בתירוץ של `אין פיוס במחנה הפלסטיני, אין על מי לסמוך, אין פרטנר!`... כשאין פיוס, אפשר לדרוש מהפתח להילחם בחמאס, ובדרך אגב לתקוע את המשך תהליך השלום והקמת המדינה הפלסטינית, כ`סטאטוס קוו` נצחי. הפיוס הזה פשוט הרס להם, לממשלת הימין הקיצוני, את חלום ה`סטאטוס קוו` של הכיבוש.

עד עכשיו יכולים היו אנשי נתניהו-ברק-ליברמן לספר כי מצדם הם מוכנים לשחרר אסירים פלסטינים תמורת השבוי גלעד שליט, אך `אין עם מי לדבר`. עכשיו, למגינת ליבם, יש עם מי לדבר, ו`גרוע` מכך - יש גם למי לשחרר את האסירים הללו. ובדיוק בכך אנשי הימין הקיצוני אינם מעוניינים. עכשיו הם יצטרכו לספר סיפורים אחרים, למשפחת שליט בפרט ולציבור הישראלי בכלל.

הפיוס הפלסטיני לא רק יקדם את הקמתה של פלסטין העצמאית. ממשלת הימין הקיצוני תיאלץ, עקב הפיוס והשלום האפשרי באמצעותו, לפנות מתנחלים ולפרק התנחלויות. עבורם, זו כמובן `בכייה לדורות`.

כל המתפלמסים - מעל גלי האתר ובעיתונים - עם הימין הקיצוני על חשיבות הפיוס לשלום, ומנסים לשכנע את ממשלת הימין הקיצוני בכך, אינם אלא תמימים וטיפשים. חבל להכביר מילים, כי אין את מי לשכנע. זו פשוט תמימות להאמין כי צווחות הימין הקיצוני נגד הפיוס מקורן ב`דאגה לשלום ולביטחון`. נהפוך הוא, יש לצאת לתקשורת בהאשמות ברורות נגד ממשלת הימין הקיצוני, המתנגדת לפיוס כדי להכשיל את השלום. רק על-ידי כך ייפקחו עיני אלה שעדיין מסתובבים סביב הימין בתמימות `ביטחונית`. צריך פשוט לתלוש את המסכה מפני הימין הקיצוני וממשלתו, עד להדחתם מהשלטון.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב