קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נסיונות לחבל בפעילות עיר עמים
ir-amim
יהודית אופנהיימר
26.05.11
www.ir-amim.org.il


לאחרונה אנו עדים לסדרת התקפות על עמותת עיר עמים הכוללות צעדים רבים שנועדו לפגוע בארגון. התקפות אלו מהוות תגובה למאבק ציבורי ומשפטי שמנהלת עיר עמים נגד כניעת המדינה לסדר יום שמוכתב בידי גורמי ימין קיצוני בירושלים המזרחית. התקפות אלו גם משתלבות במסע רחב יותר לדה לגיטימציה של ארגוני החברה האזרחית בישראל. אלו ימים קשים לחברה הישראלית ולעמותות השומרות על ערכי הדמוקרטיה והשוויון. אנו פונים אליכם לתמוך בנו במאבקנו.
מכתב המפרט את המתקפות השונות ותגובות עיר עמים אליהן


שלום רב,

לאחרונה אנו עדים לסדרת התקפות על עמותת עיר עמים שנועדו לפגוע בארגון באמצעות ניסיון להכתים את יושרו, הגינותו וחוקיות דרכי הפעולה של צוותו והנהלתו מבלי להתמודד עם עמדות הארגון ועם המידע שהוא מביא לציבור. התקפות אלו מהוות תגובה למאבק ציבורי ומשפטי שמנהלת עיר עמים כנגד כניעת המדינה לסדר יום שמוכתב בידי גורמי ימין קיצוני בירושלים המזרחית. ההתקפות מוכיחות את האפקטיביות של עיר עמים בהעלאת סדר יום אחר – למען עיר שוויונית יותר ולמען עתיד מדיני מוסכם. התקפות אלו גם משתלבות במסע רחב יותר של דה לגיטימציה כלפי ארגוני החברה האזרחית בישראל.

מסע ההטרדות נגד עיר עמים כולל צעדים רבים:
1. לאחר פרסום דו`ח עיר עמים `עסקה אפילה בסילוואן` עמותת אלע`ד הגישה נגדנו תביעת דיבה. כך אנו מתווספים לרשימה הולכת וגדלה של עמותות ועיתונאים שנתבעים ע`י עמותת אלע`ד.
2. עמותת אומ`ץ הגישה תלונה נגדנו לרשם העמותות ובה טענות שחלקן נבדקו בעבר על ידי רשם העמותות ותוקנו לשביעות רצונו , חלקן ספקולציות וחשדות חסרות בסיס וראיות, וחלקן מבוססות על מסמכים שהושגו בדרכים שחוקיותן מוטלת בספק.
3. לפני תשובתנו לרשם העמותות פורסם חומר התלונה של אומ`ץ כהודעה לעיתונות, והופץ ככתבה באמצעי תקשורת צדדי – תוך כדי ציון ההשערות כעובדות.
4. `חוקר מידע עסקי` בלתי ניתן לאיתור פנה לארגונים איתם עיר עמים עובדת והפנה אותם לאותה כתבה כדי `להזהירם` מפני עבודה עם עיר עמים.
5. לפני כשבוע התפרסמה כתבה נוספת ב`זמן ירושלים` (שעלתה לאתר NRG ) -- המתבססת אף היא על אותן ספקולציות קודמות, בתוספת חומר מסולף וחקירה הכולל ציטוטים של חברי צוות מחומרים פרטיים שאינם קשורים לעיר עמים. (ראו ניתוח מאמר זה.)

אשר להאשמות עצמן, עיר עמים אמונה על שמירת החוק ועל ניהול תקין ואין לנו ספק שבדיקת התלונה ע`י רשם העמותות תוכיח זאת. בנוסף , עיר עמים עומדת מאחורי הדברים של חברי הארגון הנאמרים והנכתבים במסגרת תפקידם בארגון. עיר עמים איננה אחראית על התבטאויות פרטיות של חברי צוות והנהלה שנכתבים מחוץ למסגרת תפקידם, והביטויים שצוטטו במאמר האחרון אינם מייצגים את עיר עמים ועמדותיה.

אילו ימים קשים לחברה הישראלית ולעמותות וארגונים חוץ פרלמנטרים השומרים על ערכי הדמוקרטיה והשוויון. אנו פונים אליכם – אתם שמכירים ומעריכים את עבודתה החשובה של עיר עמים – לעזור לנו להרחיב את המעגלים. הפנו אנשים וקבוצות אלינו לסיורי עיר עמים, הציעו לחברים להצטרף לרשימת תפוצה, תמכו במאבקינו למען ירושלים שוויונית וצודקת, ולמען עתיד מדיני מוסכם בעירנו

בברכה,

יהודית אופנהיימר
מנכ`לית עיר עמיםד

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב