קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

על שירותים ועשיית צרכים באום-אל-ח`יר
news1 - על צד שמאל
אהוד קריניס
16.06.1
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-60734-00.htmlעזרא נאווי, פעיל `תעאיוש`, יזם הקמת מבני שירותים באום אל-ח`יר מתנחלי כרמל התריעו על כך בפני אנשי המנהל האזרחי, ואלו החרימו את חומרי הבניין והדביקו צווי הפסקת עבודה הארגון האירופי שמימן את הקמת השירותים - משך ידיו מהעבודות

מוחמד סאלם הוא כבן שלושים ומתגורר באום-אל-ח`יר. הוא גר בבית שהשאיר לו אביו המנוח, בית הממוקם בצמידות לגדר של ההתנחלות כרמל. בשנת 2005 הוכה מוחמד על-ידי מתנחלים, בעת בניית שכונה חדשה בכרמל. למן תקרית זו ואילך, מוחמד שרוי בטראומה מתמשכת. מפחד, הוא הפסיק לתפקד ולעבוד, והוא בורח מכל זר שמגיע לאום-אל-ח`יר, ואף מחלק מבני משפחתו. הבית שבו מתגורר מוחמד, שהוא אחד מן הבתים הבודדים במקום שעומדים עדיין על תילם וטרם נהרסו, אינו כולל מתקן שירותים, והמתגוררים בו נאלצים לעשות את צרכיהם בחוץ.

ביום רביעי, ה-25.5.11, בשעה שמוחמד עשה את צרכיו בסמוך לביתו, התנפלו עליו מתנחלים מן השכונה החדשה הסמוכה בצעקות, בגידופים ובאיומים. כשל כוח סבלם של הדיירים החדשים לנוכח הבעיה הסניטרית המתמשכת המוטלת על פתח ביתם.

סיפורו של מוחמד מצטלב בסיפור אחר: לפני כשנתיים יזם עזרא נאווי, פעיל תנועת `תעאיוש` בדרום הר-חברון, מבצע להקמת מבני שירותים באום אל-ח`יר. זמן-מה לאחר תחילת עבודות ההקמה, התריעו אנשי ההתנחלות כרמל בפני אנשי המנהל האזרחי על שערוריית ההקמה של מבני השירותים אצל שכניהם. אנשי המנהל, מצידם, הזדרזו להגיע לאום-אל-ח`יר. הם החרימו את חומרי הבניין שמצאו בשטח, והדביקו צווי הפסקת עבודה למבני השירותים שכבר הוקמו.

פעולות אלה של המנהל האזרחי גרמו לארגון האירופאי שסיפק את המימון למבצע הקמת השירותים - למשוך את ידיו מהמשך העבודות. כך יצא שעבודת ההקמה של מבנה השירותים ליד ביתו של מוחמד - נגדעה באיבה: הונחה התשתית התחתונה, אך מבנה השירותים שמעליה לא הוקם.

בימים אלה, לנוכח מצוקתם של מוחמד ובני משפחתו, אנחנו - פעילי `שומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם` - מתכוונים לנקוט ביוזמה של השלמת ההקמה של מבנה השירותים שליד ביתם, ומבנה שירותים נוסף באותו ריכוז משפחות באום-אל-ח`יר (עלות העבודה מוערכת בכ-4,000 שקל). אנו מקווים שהפעם יניחו אנשי כרמל לאנשי אום-אל-ח`יר להשלים את עבודת הבנייה של השירותים, ויסייעו בכך לפתור את הבעיה הסניטרית המטרידה אותם.

הכותב הנו פעיל זכויות אדם ב`קבוצת הכפרים` בדרום הר חברון
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב