קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אלימות המשטרה - הפגינו ביום הנכבה וטוענים: שוטרים היכו אותנו
walla
ניר יהב וגלעד גרוסמן
22.06.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1834288

ארגון `עדאלה` הגיש השבוע תלונה למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים בשם מספר מפגינים שהשתתפו באירועי יום הנכבה במג`דל שמס, בה הם טוענים כי שוטרים רבים פעלו נגדם באלימות קשה. בתלונה, שנוסחה על ידי עורכת הדין ארנה כהן מהארגון, מפורטים מקרים של השלכת רימוני הלם וגז מדמיע כלפי מפגינים, בעיטות ואגרופים לפניהם של מפגינים, השלכת מפגין על צואת סוסים והתזת גז פלפל מטווח קצר לפניו של מפגין.

בתלונה נכתב כי המפגינים ביקשו מסגן מפקד מרחב הגליל, ניצב משנה קובי בכר, להניח להם משום שאין בהפגנה משום עבירה. על פי התלונה, נצ`מ בכר התעקש שעליהם לפזר את ההפגנה ואף הורה לשוטריו לזרוק רימון הלם בסמוך למפגינים. `מספר שוטרים החלו לבעוט במג`ד כיאל (אחד המפגינים - נ.י.) בבטנו, בין רגליו ובגבו ואחד השוטרים גם הכה בפניו עם אגרופו מספר פעמים. אחת המפגינות שפנתה אל השוטרים בניסיון להפסיק את המכות האכזריות הוכתה בידי השוטרים בבטנה ובפניה`, נכתב.

`(...) באמצע הדרך הושיבו השוטרים את מג`ד כיאל על הכביש בתוך ערימה של צואת סוסים ולאחר מכן הרימו אותו פעם נוספת ונשאו אותו עד שהטילו אותו בכוח לצד הכביש באופן שראשו נחבט בכביש והותירו אותו שם`, נכתב עוד בתלונה.

עוד נטען כי האלימות וההשפלה כלפי המפגינים שנעצרו נמשכה גם בתחנת משטרת צפת, שם השמיעו השוטרים, על פי הטענה, הערות גזעניות כלפי העצורים. `עורכת הדין מייסא ארשיד כונתה `פוסטמה` בעת שהובלה לחדר החקירות על ידי שוטר, אשר אף ירק לעברה בנוכחות שוטרים נוספים ובכללם שוטר, אשר ייתכן והוא מפקד התחנה`, נכתב בתלונה.

`מעשי השוטרים באירועים מהווים דוגמא נוספת לתופעה החוזרת ונשנית של אלימות קשה שננקטת על ידי שוטרים כלפי אזרחים ערבים שכל חטאם היה שביקשו לממש את זכותם החוקית להפגין וסברו שחופש הביטוי בישראל חל גם עליהם`, נכתב. `גם במקרה זה, כפי שעולה מתיאור ההתרחשויות לעיל, השוטרים לא היססו לעשות שימוש בכוח רב על מנת לפזר התקהלויות שהיו חוקיות לחלוטין ולא הייתה כל עילה חוקית לפיזורן או לשימוש בכוח כלשהו כלפי משתתפיהן`.

לפני כחודש הגיש הוועד נגד עינויים, שם עובדת עו`ד מייסא ארשיד, תלונה נגד נצ`מ בכר בטענה שהפעיל אלימות נגד עו`ד ארשיד. ארשיד טענה כי בכר תקף אותה וסטר לה בתום ההפגנה ביום הנכבה ביער ברעם. האירוע אף תועד במצלמות טלוויזיה. בימים אלו מתנהלת חקירה נגד בכר בדבר תקיפה זו.

ממשרד המשפטים נמסר בשם המחלקה לחקירות שוטרים כי תלונות בנוגע לאירוע הנדון נמצאות בחקירת המחלקה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב