קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התנחלות בלי מסיכות


haaretz
מאמר המערכת
22.06.11
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1232102.html

ימים אחדים אחרי שגילה דעתו שהסכסוך הישראלי הפלסטיני אינו נעוץ במחלוקת טריטוריאלית, ולפיכך אינו פתיר, החליט ראש הממשלה לממש את חזון האימים המתבקש מהשקפת עולמו. בנימין נתניהו החליט להאיץ את המרוץ לכיבוש טריטוריות נוספות בשטחי המחלוקת, על ידי דילול שארית אמצעי הבקרה של הרשויות על מפעל ההתנחלויות. ביום ראשון קבעה הממשלה שהחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית - זרועה הארוכה לענייני בנייה בגדה - לא תחויב עוד להצטייד באישור מוקדם משר הביטחון. מעתה תידרש החטיבה רק `לתאם` את פעילותה עם השר הממונה על השטחים.

החלטה זו של ממשלת נתניהו שמה ללעג את החלטת ממשלת שרון ב-2003 (שנתניהו היה שותף לה) להקפיא כליל את הבנייה בהתנחלויות ולפרק את המאחזים, כנדרש ב`מפת הדרכים`. היוזמה לקיצוץ סמכויותיו של שר הביטחון בנוגע לבנייה בגדה, סותרת בעליל את החלטת ממשלת שרון ב-2005 (שנתניהו היה שותף לה) לאמץ את דו`ח המאחזים של עו`ד טליה ששון.

בדו`ח נקבע שהחטיבה להתיישבות הקימה עשרות מאחזים ללא אישור הדרג המדיני המוסמך. לנוכח הממצאים החמורים המליצה ששון לצמצם את פעולות החטיבה מעבר לקו הירוק כך שתפעל כגוף מיישב אך ורק לצורך הקמת יישוב או הרחבה של יישוב שהממשלה תחליט על הקמתו או הרחבתו. היא המליצה גם שמשרד האוצר יתאים את תקציב החטיבה לאותה המלצה. ההחלטה כעת להרחיב את חופש הפעולה של החטיבה להתיישבות בשטחים משלימה החלטת ממשלה מלפני כשנתיים, שקבעה שיותר משליש מתקציב הפעולות של החטיבה יוקצה להתנחלויות. באותה החלטה חויבה האחרונה לבקש את אישורו של שר הביטחון לכל פעילות של בינוי ופיתוח תשתיות בשטחים, ובמידת הצורך את אישורו של ראש הממשלה. ההחלטה כעת להסיר גם את מראית העין של פיקוח על מפעל ההתנחלויות, נועצת עוד מסמר בארון הקבורה של פתרון שתי המדינות.


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב