קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גורם מדיני: המידע המודיעיני סביב המשט – ספין של נתניהו
nrg
אלי ברדנשטיין
29.06.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/254/840.html?hp=1&cat=404שרים בקבינט המדיני-ביטחוני מותחים ביקורת קשה על כך שלא עודכנו במידע המודיעיני הרגיש שהופץ שלשום בלילה לעיתונאים על המזימה של מארגני המשט להשתמש בגופרית חומצתית נגד חיילי צה`ל, ועל הכוונה לפגוע ולהרוג כמה שיותר חיילים ועל הימצאותם של פעילי טרור על סיפון אוניות המשט.

חלק מהשרים אף האשים את הגורמים הממלכתיים והצבאיים שהפיצו את המידע ב`ספין` תקשורתי שהוא חלק ממה שהם מכנים `היסטריית ההסברה` סביב המשט, בניסיון להשפיע על דימויו ולציירו כמשט אלים.

`לא ייתכן שבדיוני הקבינט נקבל מידע שלפיו אין איומים מצד משתתפי המשט לפעולות אלימות או להימצאות גורמי טרור על הספינות, ושמנגד שגורמים ממלכתיים בכירים, בהם גם הצבא, יפיצו לתקשורת מידע שהוא ההיפך הגמור ממה שנמסר לנו`, אמרו בזעם גורמים בקבינט. גורם מדיני בכיר אחר אמר אמש כי `מתגבר החשש לספין. שום דבר מהמידע שהופץ לתקשורת לא הובא בפנינו`.

הפעם הספינות יוחרמו
אחד משרי הקבינט אף אמר כי התדרוכים נועדו להפעיל לחץ על הקהילייה הבינלאומית. `ראש הממשלה נתניהו החליט לשנות את הגרסה לגבי אופיו של המשט משתי סיבות, הקשורות לקהילייה הבינלאומית. הראשונה לצרכי כסת`ח - אם פתאום, במהלך הפעולה הצבאית משהו ישתבש ויהיו הרוגים, תוכל ישראל להגיד שהיא התריעה על כך מראש. הסיבה השנייה היא הפעלת לחץ בינלאומי כדי שממשלות ימנעו מראש יציאת ספינות למשט`.

גורמים בצה`ל דחו את הטענות כאילו מדובר בספין, או לפחות ביצירת היסטריה מכוונת סביב המשט. אותם גורמים דבקים בגרסה כי המידע המודיעיני שהגיע אליהם מצביע על כוונות הרג של חיילים ושימוש בחומרים כימיים: `מדובר בחומרים דו שימושיים שאסור להכניס אותם לעזה.

את החומרים האלה ניתן לנצל בכמה דרכים ובין היתר לפגיעה בחיילי צה`ל. על פי המידע המודיעיני שברשותנו יש בכוונת חלק ממשתפי המשט לפגוע ולהרוג חיילים`.

כך או כך נודע, כי בניגוד למשט הקודם, שלאחריו הוחזרה הספינה `מרמרה` לטורקיה לאחר שנגררה לחופי ישראל, הפעם הוחלט כי הספינות שיגיעו לישראל יוחרמו, זאת במטרה להרתיע את בעלי הספינות. גם לגבי פעילים שינקטו באלימות כלפי כוחות צה`ל הוחלט כי הפעם הם לא יזכו לחיים קלים ולשחרור מהיר, כמו במשט הקודם לפני שנה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים: `כל החומר שהוצא על ידי דובר צה`ל ומשרד רה`מ עבר את אישור כל גורמי המודיעין והצבא. משרד רה`מ לא מתייחס לנאמר בדיוני הקבינט`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו