קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ח"כ גלאון: אני לא קונה תוצרת ההתנחלויות
nrg
אריק בנדר
28.06.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/254/787.html?hp=1&cat=404

יום לאחר שהכנסת קיבלה הצעת חוק האוסרת לקרוא לחרם על תוצרת ישראל, ובכלל זה חרם על תוצרת ההתנחלויות, הצהירה היום (ג`) ח`כ זהבה גלאון (מרצ) במליאת הכנסת: אני לא קונה תוצרת ההתנחלויות.

`כשאני הולכת לסופר אני בודקת. אם מדובר במוצר תוצרת ההתנחלויות אני לא קונה אותו`, אמרה גלאון בדיון שעסק בעידוד התוצרת המקומית. `כחול-לבן זה רק במדינת ישראל, ולא בשטחים שגזלנו מאחרים. הגיע הזמן שנעודד את הכלכלה הישראלית במקום לחנוק את הכלכלה הפלסטינית ולייצר כלכלת דמה דורסנית על גבה`.

ח`כ גלאון הסבירה כי היא מתנגדת לחרם אקדמי, כלכלי או תרבותי על ישראל, אך בעיניה קריאה שלא לקנות מוצרים בהתנחלויות היא `פעולה אזרחית לגיטימית ובלתי אלימה`. לדבריה הצעת החוק של ח`כ זאב אלקין (ליכוד), המבקשת לאסור החרמת מוצרים ישראלים, כולל מוצרים שיוצרו בשטחים, `תגרום לטשטוש ההבחנה בין השטחים לבין ישראל, ותביא לכך שבחו`ל לא יקנו תוצרת ישראל כלל`.

`המפעלים בשטחים אינם חלק מהתעשייה הישראלית`

`אני רוצה להבחין בין תוצרת ישראל לבין מה שמנסים בתקופה האחרונה לשווק לנו כתוצרת ישראל - אותם מוצרים המיוצרים בהתנחלויות בשטחים`, אמרה גלאון. `צריך לומר בקול ברור: כחול-לבן זה לא בשטחים. זה פה במדינת ישראל. אותם מפעלים הנמצאים בשטחים הם לא חלק מהתעשייה הישראלית. הם מסייעים ומעודדים את תעשיית הכיבוש, הם שותפים מלאים למערכת המשומנת שמפעילה ישראל כדי להנציח את השליטה בפלסטינים, באדמותיהם ובמשאביהם`.

לדבריה `מוצרי ההתנחלויות הם חלק מכלכלת כיבוש ענפה שבה מעורבות חברות מסחריות, ישראליות ובינלאומיות, בעסקאות נדל`ן, בפיתוח תשתיות בשטחים, בבניית
חומות, מחסומים וגדרות - וכל זאת על קרקע פלסטינית`. היא הוסיפה כי `מדינת ישראל לא רק שמנסה לטשטש את ההבחנה בין ישראל שבגבולות הקו הירוק לבין השטחים שכבשה ב-67`, אלא שבתקופה האחרונה היא מגדילה לעשות ומנסה להפוך את מי שבוחר לנקוט בעמדה המוסרית ולסרב לצרוך תוצרת התנחלויות לעבריין`.

היא אמרה כי `חוק החרם המביש והאנטי דמוקרטי שנידון רק אתמול בועדת החוקה של הכנסת הוא חוק שכל מטרתו להגן על ההתנחלויות הלא חוקיות ועל תעשיית הכיבוש שפועלת בהן. הוא מנסה ליצור זהות מוחלטת של ההתנחלויות עם מדינת ישראל, ועל כך אני אומרת חד משמעית: לא יקום ולא יהיה`.

ד נ

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב