קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"אם ראא`ד סלאח היה יהודי הממשלה הייתה מתערבת"
walla
ניר יהב
07.07.11
http://news.walla.co.il/?w=/2/1838693
בית המשפט בבריטניה צפוי לדון בערעורו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, המסרב לעזוב את בריטניה כמגורש. ח`כ א-סנע: `ישראל מועלת בהתחייבות כלפי אזרחיה הערבים`.

מחר בצהריים יקיים בית המשפט בבריטניה דיון ראשון בערעורו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, השייח` ראא`ד סלאח, המסרב לעזוב את בריטניה כמגורש. סלאח, השוהה במעצר בשל סירובו להחלטה לגרשו מהמדינה, לא ינכח בבית המשפט אלא יופיע באמצעות `שיחת וידאו` מתוך הכלא שבו הוא נמצא.

אתמול הגיע לבריטניה ח`כ טלב א-סנע (רע`מ-תע`ל) על מנת לבקר את סלאח ולהיות נוכח בדיון מחר. `ישראל מועלת בהתחייבות שלה כלפי האזרחים הערבים. הרי אילו היה נעצר בלונדון אדם יהודי, ההתנהלות הישראלית הייתה אחרת לגמרי. בעבר ממשלת ישראל התערבה בשחרורם של סוחרי נשק ישראלים שהיו מעורבים בפשעים בינלאומיים. למרות זאת, היא אינה עושה מאמץ לשחרר את סלאח`.

`למרות שסלאח הוא אזרח ישראלי, ישראל אפילו לא דיברה עם השלטונות בבריטניה, וזאת למרות שהוא לא היה מעורב מעולם בפשעים`, הוסיף ח`כ א-סנע. `כל זאת משום שסלאח הוא ערבי ודעותיו הפוליטיות מפריעות לישראל. השתיקה הרועמת של ממשלת ישראל ומי שעומד בראשה אומרת דרשני. קיים יותר מחשד שהם מעורבים בנושא המעצר התמוה`.

אתמול נפגשה משלחת מטעם ועדת המעקב של ערביי ישראל עם השגריר הבריטי בישראל, מתיו גולד, ומחתה על מעצרו של סלאח ועל הכוונה לגרשו מהמדינה. המשלחת, שכללה את ח`כ ג`מאל זחאלקה, ח`כ איברהים צרצור וסגנו של סלאח, השייח` כמאל חטיב, אמרה לגולד כי מדובר בפגיעה באזרחים הערבים בישראל. גולד הבהיר למשלחת כי הבעיה אינה עם ערביי ישראל אלא עם סלאח עצמו אשר פעל, לטענתו `בצורה בלתי ראויה`.
d n
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו