קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטינים נגד ארה"ב: אחראית לגזענות ישראל (רויטרס)
ynet
רויטרס
14.07.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4094613,00.html
ביקורת יוצאת דופן של ההנהגה הפלסטינית נגד הממשל האמריקני: הוועד הפועל של אש`ף, שהתכנס אמש (יום ג`) בעקבות פסגת הקוורטט שלא הניבה הצהרה משותפת בנוגע לתהליך המדיני, פרסם הודעה שלפיה `ארצות הברית היא האחראית הראשית להמשך המדיניות הגזענית של ישראל`.

עם הפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית עצמאית. `האפשרות היחידה שניצבת בפני העולם כיום, במיוחד בפני ארה`ב`, נכתב, `היא להשתמש בכל הכלים כדי לחייב את הכובשים לשים סוף למדיניות ההתרחבות הגזענית שלהם`.

בהנהגה של אש`ף, בראשות הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, אמרו כי ההתפתחויות האחרונות רק מאשרות את הצורך של הפלסטינים לבקש בספטמבר מהעצרת הכללית של האו`ם להכיר במדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967.

נציגי הקוורטט - מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, שרת החוץ האירופית קתרין אשטון, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, מזכ`ל האו`ם באן קי-מון והשליח למזרח התיכון טוני בלייר - נפגשו שלשום בוושינגטון, אך לא יצאו בהצהרה משותפת בנוגע לתהליך המדיני בתום הדיונים.

גורם בירושלים טען אתמול כי ישראל דווקא גיבשה הצעה למתווה `מרחיק לכת`. לפי שעה, אין לטענה זו אישור רשמי מלשכת ראש הממשלה, אך גורמים מדיניים אמרו כי `היה דיאלוג עם האמריקנים והוחלפו רעיונות והצעות`.

בישראל אמרו כי הקוורטט לא יצא בהודעה משותפת בגלל התנגדות פלסטינית לכמה סעיפים בהצהרה המתוכננת. לפי גורם ישראלי, הפלסטינים מתנגדים לכך שהקוורטט ידרוש מהם לזנוח את כוונתם לפנות לעצרת הכללית של האו`ם בספטמבר בבקשה שתכיר במדינתם באופן חד-צדדי. כמו כן, הפלסטינים מתנגדים לקביעה שאמורה הייתה להופיע בהצהרה, לפיה עם החתימה על הסכם עם ישראל יבוא הקץ לתביעות הפלסטינים ממנה. הם מתנגדים גם לדרישה מהם להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, וכן לדרישה שיערכו רפורמה במערכת החינוך הפלסטינית ויפסיקו את ההסתה.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב