קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

יחד נגד הדיכוי ובעד שיוויון אזרחי
סולידריות


שלום לכולם,
צעדת העצמאות ביום שישי היתה הצלחה אדירה. מעל 3000 ישראלים ופלסטינים צעדו יחד בשיתוף פעולה היסטורי ומעורר השראה בין תנועתנו – `סולידריות` – לבין הועדות העממיות של מזרח ירושלים. השלטים עם ציטוטו של נלסון מנדלה, `רק אנשים חופשיים יכולים לקיים משא ומתן`, העביר את המסר של המאבק הלא-אלים לחירות ושיוויון. (ראו הסרטון מהמצעד).
הצלחת הצעדה היתה תלויה בעבודה קשה של פעילי `סולידריות` בכל האפיקים – ובכל הרמות. מהכנת השלטים, ארגון והשתתפות בנושא הסדרנות, קריאות המגאפון, תיאום אל מול שותפינו הפלסטינים, פרסום, חלוקת מים, מכירת חולצות, וקשר עם אלפי הצועדים שהגיעו.
הדיון התקשורתי שקדם לצעדה הבהיר שחל שינוי בשיח של השמאל הישראלי. אנחנו מייצגים ומייצרים דור חדש של פעילים, בעלי שפה פוליטית אחרת ממה שהיה פעם מחנה השלום הישראלי. הדור החדש הזה, הוא אנחנו, שואף לא רק לסוף הכיבוש אלא לשיוויון אזרחי לכל דרי הארץ הזאת. הגדילה של התנועה היא מתוך השטח עצמו, אך בלי להזניח את המאבק לשינוי משמעותי בתרבות הפוליטית בישראל.
השבועות האחרונים מוכיחים שהזמנים שאנו חיים בהם אינם רגילים, ואנו יודעים שאנו הולכים לעמוד מול אירועים משמעותיים בזמן הקרוב.
ביום שישי הוכחנו לעצמנו ולאחרים סביבנו שאנו מסוגלים לייצר שיח חדש בישראל, ברמת השטח כמו גם ברמת הפוליטיקה הגבוהה, וגם להרים אירוע רב משתתפים, שיהיה לו קול מובהק וקריאה ברורה לשינוי ומאבק במציאות הקיימת.
תנועת `סולידריות` מבקשת להודות לכל מי שלקחו חלק, נשאו באחריות, ונתנו מזמנם ומזיעתם למען הצלחת הצעדה אתמול. הדבר לא היה מתאפשר ללא המאמץ המרובה של האנשים שעבדו לקיום האירוע הזה. אנו מודים לאלפי הפעילים שהגיעו למצעד, למאות שעבדו קשה כדי שיקרה, ולאלו שביקשו להגיע ולא היה להם מקום בהסעות.
בואו ניקח זאת כדוגמא ליכולותינו ונשאף להתכונן לדבר הבא – ובדרך אליו לצרף אלינו עוד ועוד אנשים על מנת להוביל שינוי אמיתי.
מחכים לראות אתכם שוב בהמשך הדרך הארוכה שמחכה לכולנו,
תנועת `סולידריות`
א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד