קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המטרה: לחשוף כמה שיותר ישראלים ליו"ש
nrg
עמיחי אתאלי
28.07.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/264/629.html?hp=1&cat=402&loc=42
התשובה של המתנחלים לספטמבר: חצי מליון אזרחים ביהודה ושומרון בתוך חמש שנים. מבצע הסברה חדש של המתנחלים, בקנה מידה חסר תקדים, יוצא השבוע לדרך. המטרה: לחשוף כמה שיותר אזרחים ישראלים לחיים האמיתיים ביהודה ושומרון.

החשש מפני הכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית בחודש ספטמבר והרצון להשיג עד אז כמה שיותר נקודות בתחום דעת הקהל, הביאו לחבירתם של כמה גופים בהנהגת המתנחלים, שיכריזו היום (ה`) על השקת `פרוייקט משקפת`.

בשנים האחרונות מקיימת המועצה האזורית שומרון סיורים אישיים לאח`מים ולמעצבי דעת קהל בשטחי יהודה ושומרון. מטרת הסיורים הללו היא להביא את האישים החשובים לשטח ולהביא אותם למגע בלתי אמצעי עם הנושאים אליהם הם נחשפים בתקשורת.

בעקבות הצלחת מערך סיורי האח`מים, הוקם בתקופהה אחרונה, בהשקעה של מליונים שגוייסו מתרומות, ארגון חדש שמטרתו לארגן אלפי סיורים לישובים ביהודה ושומרון, אלא שבשונה ממנו הוא מיועד לכלל הציבור במדינת ישראל.

קהל היעד: חילונים ומסורתיים

היום מתכוונים מייסדי הפרוייקט להכריז עליו רשמית ולהציב לעצמם יעד משמעותי מאוד: המארגנים מתחייבים כי בחמש השנים הקרובות הם יביאו לא פחות מחצי מליון אזרחים לסיורים. המארגנים מצהירים עוד כי קהל היעד של הפרויקט הינו החילוני והמסורתי, אזרחים אשר אינם מזוהים כימין אידיאולוגי או כשמאל מובהק.

אנשי הארגון מתכוונים לארגן סיורים לוועדי עובדים, לתלמידי בתי ספר, למתנ`סים ולוועדי שכונות - הכל מתוך מטרה לחשוף את אזרחי ישראל לצד האחר של המתנחלים. לצד זאת, הם ישיקו היום קמפיין פרסומי רחב שיקרא לכל אזרח ישראלי לבוא לסיור.

אלו שיגיעו לסיורים יזכו להיחשף לנופי יהודה ושומרון, לבקר באתרי המורשת וההיסטוריה היהודית, להיפגש עם תושבים בישובים ובמאחזים וכמובן לטעם
מתוצרת יקבי הבוטיק וחוות הגבינות המשובחות במקומות השונים.

מנכ`ל הפרוייקט החדש, בני כהן מסר אמש: `אנחנו אומרים בואו נכיר, ללא קשר לדעה פוליטית כזאת או אחרת. בוא לראות בעיניים`.

יוסי דגן, יו`ר משותף של הפרויקט, אמר: `האויב הגדול של ההתיישבות, ובכלל של החברה הישראלית, הוא הבורות. אין אדם שמגיע ליהודה ושומרון ורואה את ההתיישבות הפורחת ונשאר אדיש. `משקפת`, כשמו, הוא פרוייקט הכרות לאומי שישנה את המפה התודעתית במדינה ויחשוף את האזרחים למציאות האמיתית והחיובית ולהתיישבות הציונית הפורחת ביהודה ושומרון. `בימים שהתקשורת מדווחת שוב ושוב בצורה שלילית ואף עוינת על ההתיישבות, אין כמראה עיניים.

אנחנו מזמינים כל אזרח לבוא ולטייל, לבקר ולהתחבר`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב