קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ראש חמאס בגדה שוחרר מהכלא: "מנסים לשבור אותנו"
walla
ניר יהב
04.08.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1847383שירות בתי הסוהר שיחרר היום (חמישי) 200 אסירים ביטחוניים פלסטינים, שסיימו לרצות את תקופת מאסרם, ובראשם גם את אחד מבכירי חמאס בגדה המערבית ואחד המייסדים של הארגון, השייח` חסן יוסוף. יוסוף, בן 56, תושב רמאללה, ריצה חמש שנים וחצי בכלא הישראלי. חלק מהאסירים שוחררו עקב חריגות בתקן הכליאה של שירות בתי הסוהר. שר האסירים הפלסטיני עיסא קראקע אמר כי מבין 200 האסירים הפלסטינים ששוחררו היום גם כאלה שריצו תקופות מאסר ארוכות.

`לאור הצעדים של ישראל נגד זכויותיהם של האסירים הפלסטינים, מצבם בכלא הישראלי קשה מאוד והוא רק הולך ומידרדר`, אמר יוסוף לביטאון חמאס `א-ריסאלה` עם יציאתו. `הם מנסים לקבל חיזוקים מהעם הפלסטיני ולנצח את בתי הסוהר באמצעות כמה צעדים, ובראשם שביתות רעב ותפילות. בעיקר עכשיו, ברמדאן, המצב של חלק מהאסירים נהיה קשה יותר ויותר`.

לפני מספר חודשים פורסם ספרו של מוסעב יוסוף, בנו של חסן יוסוף, המביא את סיפור חייו כסוכן הבכיר והאמין ביותר של השב`כ. במהלך עשר שנות פעילותו למען השב`כ, הצליח יוסוף לסייע בסיכול עשרות פיגועי התאבדות בישראל ובחשיפת חוליות מתאבדים.

מבין האסירים שישוחררו ישנם גם אסירים תושבי רצועת עזה, כגון ויסאם אבו מרסיב העצור משנת 2002, מחמוד שריף העצור משנת 94`, עבד רבו אבו חודה העצור מזה עשר שנים ובילאל אבו דקה שסיים לרצות תשע שנות מאסר. אסירים אלו, בנוסף ליתר עשרות האסירים הפלסטינים הנוספים, סיימו למעשה את תקופת מאסרם לפני כחודש או חודשיים אלא שהשחרורים המנהליים הוקפאו בחודשיים האחרונים ורק כעת ההקפאה הסתיימה ולפיכך הם משתחררים באותו יום.

בנוסף אל האסירים הללו צפויים גם להשתחרר אסירים נוספים מהגדה המערבית, כגון באסם ג`עברי, תושב חברון שריצה 14 שנות מאסר. משרד האסירים הבהיר עוד כי כל האסירים לא משתחררים במסגרת עסקה כלשהי או כמחווה לרגל חודש הרדמאן אלא משום שסיימו את תקופת המאסר שלהם בכלא.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב