קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ברגותי מאיים: וטו בספטמבר יוציא מיליונים לרחוב
walla
ניר יהב
10.08.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1849356
`אם ארה`ב תטיל וטו בהצבעה במועצת הביטחון בעניין ההכרזה על מדינה פלסטינית בספטמבר, יפרצו הפגנות ענק של מיליוני בני אדם ברחבי העולם הערבי והאיסלמי` – כך איים היום (רביעי) בכיר פתח מרוואן ברגותי המרצה חמישה מאסרי עולם בכלא הישראלי. בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות הרשמית במצרים באמצעות עורכי דינו, הוסיף ברגותי ואמר כי אם ארה`ב תטיל וטו, משמעותו תהיה `סיום תפקידה של ארה`ב באזור`.

`וטו אמריקאי בהצבעה במועצת הביטחון יהיה בבחינת טרור בינלאומי`, אמר. `על ארה`ב לבחון מחדש את עמדתה כלפי הנושא, משום שהווטו לא יופנה רק נגד הפלסטינים אלא נגד כל האומה הערבית והאיסלמית ונגד 80% מהאנושות שתומכים בהקמת מדינה פלסטינית`. לדבריו, לא רק בעולם הערבי והאיסלמי יפרצו הפגנות של מיליוני בני אדם בעקבות הווטו, `אלא ברחבי העולם כולו`.

`וטו אמריקאי יהיה טעות היסטורית קטלנית של ממשל הנשיא ברק אובמה, שכל כך הרבה תקוות לשינוי המדיניות האמריקאית באזור נתלו בו`, הוסיף. `בכל מקרה, אסור לנו לחשוש מדבר, שכן המפסידה הגדולה מהטלת וטו היא ארה`ב ובת-בריתה ישראל`.

לפני שלושה שבועות קרא ברגותי לפלסטינים לפתוח בתהלוכות בלתי אלימות בחודש ספטמבר הקרוב, לקראת הדיונים במועצת הביטחון של האו`ם ובעצרת הכללית על קבלתה של הרשות הפלסטינית כחברה מלאה בארגון. `אני קורא לאזרחים במולדת ובתפוצות לצאת לצעדות ענק שקטות במהלך השבוע של ההצבעה באו`ם בספטמבר`, אמר.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב