קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פעולה אחת ביום -
פעולה אחת ביום
http://actionaday.co.il/2011/08/10/%D7%A4%D7%95%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%97%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%97%D7%93%D7%95-%E2%80%93-%D7%95%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%95-%D7%98/פעולה אחת ביום: פועלי פעולה אחת ביום, התאחדו – והרימו טלפון!


פוסט חדש בשם פועלי פעולה אחת ביום, התאחדו – והרימו טלפון! פורסם בבלוג פעולה אחת ביום.
10.08.11

מחר הולכים להסתיים חודשיים וחצי של פעולה בבקעת הירדן. פעולה נחושה, מאומצת ואמיצה של כולכם.

זה יהיה הקרב האחרון - לבינתיים
בואו נודה: בחודשיים וחצי האלה קיבלנו אמנם תשובות, אבל לא מספיק. ממש לא. ולא כי לא ניסינו מספיק. אלא כי החלונות הגבוהים אליהם אנו מכוונים הולכים ונסגרים בפני אזרחים, ונראה שמי שיושב מאחורי האשנבים האלה עושה הכל, אבל הכל, כדי לשכוח ולהשכיח את העובדה שהוא נמצא שם כדי לשרת אותנו.
או במילים פשוטות יותר – שהוא עובד אצלנו.
ההתעלמות, האטימות, הזלזול, בשורה התחתונה – אנחנו נלחמים בהם. נלחמים בטחנות רוח? אולי. אבל זה בדיוק מה שעושים עכשיו מאות אלפי אנשים בכל הארץ – להיחלם בטחנות הרוח של השלטון. ונמשיך להילחם – עד שיהיו תוצאות.
והנה, ממש לקראת סיום, נשות מחסום ווטש מביאות לנו בשורות ממש לא מעודדות מהבקעה:. שער גוכיה, שאתם התעקשתם על כך שלפחות יפתח בזמן – נותר סגור. הנה ציטוט מהדוח של מחסום ווטש:
15.00- שער גוכיה- סגור. חכינו 5 דקות ואז צלצלנו למג`ד, נגד המחסומים במת`ק, שהבטיח לטפל. חכינו עד 15.30, ובינתיים צלצלנו שוב למג`ד, לזהרן, ולמוקד ` ההומניטרי`. שום דבר לא עזר. מזל שאף אחד לא חיכה בשער, וגם זה לא פלא, כי אם לא פותחים אותוׁ(הוא אמור להיפתח 3 פעמים בשבוע לחצי שעה בבוקר ואח`הצ) לא מגיעים האנשים שצריכים לעבור בו. ואולי זו המטרה בעצם. הבעיה שבעבר אפשר היה לעקוף את השער הסגור, אבל לאחרונה הגביהו מאוד את דייק העפר היוצרת חומה בלתי עבירה לרכב לאורך כל הכביש ממחסום חמרה לכיוו×! Ÿ מערב, כלומר, לכיוון הגדה.
מה כבר ביקשנו? בסך הכל שהחיילים יגיעו בזמן שלוש פעמים בשבוע – כדי לפתוח את השער, ולא להשאיר גברים, נשים וילדים להתייבש בחום של 40 מעלות ויותר. זה מוגזם? אבל אפילו מהבקשה הזאת מח`ט הבקעה התעלם.
אה, ועוד דבר. דווקא עכשיו, אחרי הודעת הקש של דובר צה`ל בדבר הקלות במעבר סחורות בין הבקעה לשאר חלקי הגדה, מתברר שמחסום מעלה אפרים – אחד משני המחסומים `הפנימיים` שלא אוישו לאחרונה ושתושבי הבקעה ויתר חלקי הגדה יכלו לעבור בהם בחופשיות – שוב אויש, ומגבלות התנועה שאנו נאבקים בהן כבר חודשיים וחצי תקפות גם שם.
הדבר המעודד היחיד בשני העדכונים האלה הוא שיש לנו סיבות ממש טובות להתקשר לנוחי מנדל מח`ט הבקעה ולבקש לדבר איתו ישירות.
הנה מספר הטלפון בלשכתו: 02-9940204
השאלה שלנו למח`ט הבקעה היא:
`שלום, מדוע למרות הבקשות החוזרות והשנות של אזרחים אינך דואג לקיום מינימאלי של מחויבויות הצבא כלפי האוכלוסייה הפלסטינית של הבקעה? פנינו אליך פעמיים לגבי אי פתיחתו של שער גוכיה בזמן, ושום דבר לא השתנה. אנו מבקשים ממך שוב – הורה לחייליך לפתוח את השער בשעות המוסכמות`.
ואחרי שמנתקים את השיחה עם המח`ט – מתקשרים לדובר צה`ל.
אחרי שקצת התייאשנו מפניות הציבור, הנה מספר הטלפון בלשכת הדובר: 035690922
אותם שואלים:
`בהודעה שפרסמתם לגבי הקלות לרגל הרמדאן מדובר על הקלות במעבר סחורות בין בקעת הירדן לשאר חלקי הגדה. במציאות – הדבר היחיד שמקשה על מעבר סחורות ואנשים בין הגדה לבקעה הוא מגבלות התנועה שמאפשרות רק לנהגים שרשומים כתושבי הבקעה לעבור במחסומים. ידוע לי שמגבלות התנועה האלה לא הוסרו, גם לא לתקופת הרמדאן. זאת ועוד – מחסומים שלא אוישו לאחרונה אוישו מחדש. מדוע אתם מוציאים הודעות מבלי לבדוק את העובדות בשטח?`
ואם אחרי שתי שיחות הטלפון האלה לא עייפתם (ואנחנו מקווים שלא) – אז הנה עוד שיחה חשובה מאד לעשות היום:
מירי ברק, שמשתתפת בפעולה אחת ביום, הצליחה לתפוס בטלפון את אחת העוזרות של שרת החקלאות אורית נוקד… רק בשביל לשמוע עוד התנערות מאחריות, עוד תשובה בלתי מספקת.
כך דיווחה מירי:
אוקיי, התקשרתי ללשכתה של שרת החקלאות. קיבלתי את היועצת שלה או העוזרת שלה שטוענת בתוקף ששרת החקלאות אינה ממונה על כמות המים המוקצית לכל אחד אלא רשות המים. שאלתי אותה מה השרה עשתה מאז קיבלה את 1000 המיילים שנשלחו אליה, כדי לפעול למען חלוקה שוויונית יותר של מים אבל לא הייתה לה תשובה. היא רק חזרה ואמרה שעליי לפנות לרשות המים וכי זה אינו בסמכות שרת החקלאות. והיא גם האשימה אותי בציניות.
נתעלם רגע מהגיחוך שבמצב (עוזרת של שרה בממשלה מאשימה אזרחית שמתקשרת לבדוק האם וכיצד מבצעת השרה את עבודתה בפשע הנורא מכל – ציניות). בואו נהיה ענייניים.
למנכ`ל רשות המים עודד פיקסלר כבר פנינו בעניין תוכנית הכפלת שטחי העיבוד והקצאת תוספת המים להתנחלויות הבקעה. הוא לא ענה.
אז היום, במסגרת הישורת האחרונה של הקמפיין, נתקשר גם אליו ונשאל ישירות מה קורה.
השאלה שלנו למנכ`ל רשות המים היא:
`שלום, בלשכתה של שרת החקלאות אמרו לנו שרשות המים היא שאחראית על ההחלטה להקצות או שלא להקצות מים נוספים להתנחלויות בבקעת הירדן. פנינו אליכם בעבר בנושא תוכנית הקצאת המים והקרקע, ולא קיבלנו תשובה. אנו מבקשים לדעת מהי עמדתו של מנכ`ל רשות המים עודד פיקסלר בנושא – כי אנו חוששים שהקצאת מים נוספת להתנחלויות הבקעה תפגע אנושות בחקלאות הפלסטינית באזור. האם עודד פיקסלר מתכוון לעצור את המהלך?`
הטלפון לפניות ברשות המים: 03-6369600/5
אם אתם מעדיפים לכתוב, ולא להתקשר, ניתן לשלוח את הפנייה הקצרה הזאת לכתובת: Olgas10@water.gov.il וגם אל הדוברות: uris10@water.gov.il, או בפקס: 03-6369750
תוכנת הפקס החינמית: www.freefax.co.il/upload
מחר ניפרד לעת עתה מהבקעה. לא נפסיק לעקוב אחר הנושאים שבהם אנו מטפלים, לא נפסיק להזכיר למקבלי ההחלטות שאנחנו עוקבים אחריהם ומצפים מהם לשפר את המצב. אבל פרידה היא בכל זאת פרידה. אז בואו נסיים את הסיבוב הזה באקורד חזק, מאוחד ומנצח.
כל פעילי פעולה אחת ביום, התאחדו למאמץ אחרון!
--

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ממשיכים במאבק בבלפור: הערב הרצאתו של פרופ` אבשלום אליצור מול בית ראש הממשלה
עימותים ועצורים אחרי ההפגנה: זו מלחמה
הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין