קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נתניהו בתגובה פבלובית: "ריבונותה של ישראל נפגעה, נגיב בהתאם"
walla
ניר יהב
18.08.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1851923

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) למתקפת הטרור המשולבת בדרום, בה נרצחו שבעה ישראלים ונפצעו 29. לדברי נתניהו, `מדובר באירוע חמור בו נפגעה ריבונותה של המדינה. ישראל תגיב בהתאם`. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו קיים התייעצויות עם שר הביטחון אהוד ברק ועם ראשי זרועות הביטחון.

אזהרותיו של נתניהו מצטרפים לדברים שאמר מוקדם יותר שר הביטחון ברק בהערכת מצב שקיים. ברק אמר כי `מדובר באירוע טרור חמור במספר מוקדים. האירוע משקף את היחלשות האחיזה המצרית בסיני ואת התרחבות פעילות גורמי הטרור. מקור מעשי הטרור הוא בעזה – ואנחנו נפעל במלוא הכוח והנחישות`.

במקביל, בחמאס מביעים חשש כבד שישראל תממש את איומיה ותתקוף בעוצמה בעזה. על רקע האפשרות לתקיפה ברצועה, פרסם משרד הפנים בממשלת חמאס ברצועה הודעה, בה הורה לכל מנגנוני הביטחון לפנות את מטותיהם באופן מידי, מחשש לתגובה ישראלית.

דובר ממשלת חמאס, טאהר נונו, אמר כי לרצועת עזה `אין כל קשר למתקפות שבוצעו בדרום ישראל` והוסיף כי ממשלת חמאס `דוחה את ההאשמות של שר הביטחון אהוד ברק לפיהן הפיגוע יצא מעזה. ההאשמות הללו הן ניסיון לחמוק מהמשבר הפנים-ישראלי`.

בכיר חמאס סלאח ברדוויל הזהיר מפני מתקפה ישראלית נרחבת על רצועת עזה בעקבות הפיגועים ליד אילת. `פלגי ההתנגדות לא יישבו בחיבוק ידיים אם ישראל תתקוף, אלא הם יגיבו בעוצמה`, הוסיף. לדבריו, ישראל רוצה לתקוף בעזה כי היא מחפשת אחר אמתלות להסיט את דעת הקהל מהמשבר הכלכלי, מהמצב החברתי ומחולשתה הביטחונית, `שכמעט והביאו לסילוק הממשלה בישראל`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב