קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיווח: צה"ל עצר שוב את מנהיג חמאס בגדה
walla
ניר יהב
01.09.11
http://news.walla.co.il/?w=/13/1856131מקורות פלסטינים דיווחו כי כוחות צה`ל עצרו אמש (רביעי) את מנהיג חמאס בגדה המערבית, חבר הפרלמנט השייח` חסן יוסוף. המקורות דיווחו כי יוסוף, ששוחרר מהכלא הישראלי רק לפני כשלושה שבועות, נעצר במחסום זעתרה שמדרום לשכם. סגן יו`ר הפרלמנט מטעם חמאס, אחמד בחר, אמר בתגובה כי מדיניות ישראל לפגוע בחברי פרלמנט של חמאס `לא תצליח לשבור את כוח הרצון הפלסטיני`.

יוסוף, בן 56, תושב רמאללה וחבר הפרלמנט הפלסטיני החל משנת 2006, ריצה חמש שנים וחצי בכלא הישראלי. עם שחרורו לפני מספר שבועות שוחח יוסוף עם סוכנות הידיעות הפלסטינית `מען` והכחיש את הדיווחים לפיהם האסירים הפלסטינים בכלא הישראלי סיכלו את העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט בין ישראל לחמאס. `המשא ומתן בין האסירים לבין ישראל נמשך מזה מספר שנים אולם בחודש האחרון הוא הוקפא. אני אישית השתתפתי במשא ומתן לגיבוש עסקה. מי שסיכל את העסקה הוא נתניהו, וזאת לאחר שעשינו דרך ארוכה במגעים`.

בראיון לביטאון חמאס `א-ריסאלה` הוסיף יוסוף: `לאור הצעדים של ישראל נגד זכויותיהם של האסירים הפלסטינים, מצבם בכלא הישראלי קשה מאוד והוא רק הולך ומידרדר. הם מנסים לקבל חיזוקים מהעם הפלסטיני ולנצח את בתי הסוהר באמצעות כמה צעדים, ובראשם שביתות רעב ותפילות. בעיקר עכשיו, ברמדאן, המצב של חלק מהאסירים נהיה קשה יותר ויותר`.

לפני מספר חודשים פורסם ספרו של מוסעב יוסוף, בנו של חסן יוסוף, המביא את סיפור חייו כסוכן הבכיר והאמין ביותר של השב`כ. במהלך עשר שנות פעילותו למען השב`כ, הצליח יוסוף לסייע בסיכול עשרות פיגועי התאבדות בישראל ובחשיפת חוליות מתאבדים.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב