קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"תג מחיר" נגד צה"ל: 10 כלי רכב הושחתו
walla
יהושע בריינר
07.09.11
http://news.walla.co.il/?w=/9/1857939
הכתובות `תג מחיר`, `ד`ש ממגרון` ו-`מח`ט בנימין רע ליהודים` רוססו הלילה (רביעי) בידי אלמונים על כעשרה כלי רכב צבאיים בבסיס חטיבת בנימין בבית אל. כמו כן, האלמונים ניקבו צמיגים של כלי הרכב ובהם גם ג`יפים. כלי הרכב חנו בסדנת חימוש בבסיס הסמוך להתנחלות ובו ממוקמת גם אוגדת יהודה ושומרון. בצה`ל חושדים כי פעילי ימין חדרו לבסיס באישון לילה, ריססו את הכתובות ופגעו בכלי הרכב כפעולה של `תג מחיר` על הרס שלושה מבנים בלתי חוקיים במאחז מגרון.

עם זאת, נבדקת האפשרות שהמעשה בוצע על ידי חיילים בבסיס והנושא נמצא בטיפול המשטרה שפתחה בחקירה. גורם צבאי סיפר כי בצה`ל רואים את המקרה בחומרה ובטוחים כי המשטרה תפעל במלוא חומרת הדין אל מול המבצעים.

ב`שלום עכשיו` אמרו בתגובה: `הימין הקיצוני הוא פצצת זמן מתקתקת. על צה`ל והשב`כ לגלות אפס סובלנות ולהציב את המאבק בפשעי המתנחלים בראש סדר העדיפויות. פגיעה בחיילי צה`ל היא חציית קו אדום`.

ממועצת יש`ע נמסר בתגובה: `אנו מגנים בחריפות את הפעולה החבלנית שנעשתה הלילה בכלי רכב צבאיים מבצעיים בשטח בסיס אוגדת יהודה ושומרון. על מבצעי הפשע להסגיר את עצמם מיד לידי המשטרה ועל כוחות הביטחון לפעול בנחרצות כדי לעקור מן השורש את התופעה הנלוזה הזו. זהו פשע מוסרי מהסוג החמור ביותר, שמסב נזק אדיר להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ומנוגד לערכיהם ומצפונם של מאות אלפי הישראלים החיים באזור, הכואבים לא פחות מהפושעים את הרס שלושת המבנים השבוע במגרון`.

גורם בהתיישבות היהודית המכיר היטב את הנעשה בקרב נוער הגבעות אמר בתגובה כי `מצער מאוד שנתניהו גורר למלחמת אחים ולעימותים מיותרים גם בתוך הצבא. במקום לעצור את דורית בייניש ושי ניצן ולדרוש אכיפה על כולם, נתניהו נגרר, מכה במתנחלים ומביא לפילוג`.

הפעולה הלילה בחטיבת בנימין מצטרפת לפעולת `תג מחיר` נוספת שבוצעה בעקבות הרס המבנים במגרון ואשר כוונה כלפי הפלסטינים. שעות בודדות לאחר הפינוי במגרון הגיעו על פי החשד פעילי ימין אל הכפר קוסרא הממוקמת דרומית לבית לחם, ריססו כתובות גרפיטי וניסו להצית את המסגד במקום. על קירות המסגד נמצאו כתובות שאמרו `מוחמד חזיר` וכן `עלי עין ומגרון= צדק חברתי`.

במקביל הושלכו אל תוך המסגד דלק ומספר צמיגים בוערים, אולם למקום נגרם נזק מועט יחסית שכן המבנה אינו מאויש ובמקום לא היו ספרי קודש או שטיחים. במקביל דיווחו הפלסטינים על כ-200 עצי זית שהושחתו באיזור הכפר בורין הסמוכה ליצהר. בכל מקרה, בצה`ל יבצעו חקירה מקיפה שתבדוק כיצד המשחיתים חדרו הלילה לבסיס.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב