קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הרשות פנתה רשמית לאו"ם: הכירו בנו כמדינה
walla
ניר יהב
08.09.11
http://news.walla.co.il/?w=/13/1858363

יום לאחר שארה`ב הודיעה לרשות הפלסטינית באופן רשמי כי היא מתנגדת לפנייתה לאו`ם, פנתה הבוקר (חמישי) הרשות באופן רשמי אל האו`ם בבקשה לצרפה כחברה במוסדותיו. הרשות הפלסטינית שיגרה פנייה רשמית למזכ`ל האו`ם, באן קי-מון, בבקשה שישקיע `כל מאמץ אפשרי כדי להשיג לעם הפלסטיני את זכויותיו הלגיטימיות` ולצרף, למעשה, את הרשות לאו`ם כמדינה חברה.

מכתב זה, שנשלח מההנהגה הפלסטינית אל מזכ`ל האו`ם, מסמן למעשה את תחילתו של הקמפיין הפלסטיני להשגת חברות מלאה באו`ם. במכתב צוין, כי הקמפיין יכלול אירועים בלתי-אלימים עד ליום תחילת דיוני עצרת האו`ם ב-21 בספטמבר בניו יורק. יו`ר הרשות אבו מאזן יגיע לניו יורק בתאריך זה ויעביר את הבקשה באופן אישי לבאן קי-מון.

השבוע נפגש אבו מאזן עם עיתונאים ישראלים בלשכתו ברמאללה ואמר להם כי הפנייה לאו`ם אינה סותרת את רצונה של הרשות לחדש את המשא ומתן עם ישראל. לדבריו, `החלטנו ללכת לאו`ם כי אין משא ומתן. העדיפות הראשונה שלנו היא משא ומתן. ניסינו המון פעמים לחדשו אך נכשלנו. הפעולה לאו`ם היא לא פעולה חד צדדית. אנחנו העם היחיד ללא עצמאות. אנחנו רוצים שלום במשא ומתן ומעוניינים לשוב בכל רגע למגעים מדיניים`.

לשאלת וואלה! חדשות אם ארצות הברית מתכוונת להטיל סנקציות על הרשות במקרה של פנייה לאו`ם, אמר אבו מאזן כי `הם מדברים על סנקציות אבל אני לא יודע אם הם באמת יטילו. הם חייבים לחשוב ארוכות לפני שיטילו סנקציות`. אבו מאזן הבהיר עוד כי הרשות לא מתכוונת לפגוע בישראל בכך שהיא פונה לאו`ם. לדבריו,`אין לנו שום כוונה לבודד את ישראל או לעשות לה דה-לגיטימציה, כמו שהיא טוענת`.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב