קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עדאלה: עתירת אסיר נגד ההחלטה המונעת מהאסירים המסווגים כביטחוניים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה
Adalah
Hassan Jabareen
08.09.11
http://www.adalah.org/Up/Main/File/Rawi%20sultani%20-%‏‏נושא: עתירת אסיר נגד ההחלטה המונעת מהאסירים המסווגים כביטחוניים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה

היום הגשנו עתירת אסיר נגד ההחלטה החדשה המונעת מכל האסירים המסווגים כאסירים ביטחוניים ללמוד לימודים אקדמאיים אצל המשיבה 2 (האוניברסיטה הפתוחה). החלטה זו התקבלה כתגובה ישירה על סירובו של שלטון החמאס בעזה לאפשר ביקורים מטעם הצלב האדום אצל החייל גלעד שליט. העתירה הוגשה בשם האסיר ראווי סולטאני בפני ביהמ`ש המחוזי בנצרת ובאמצעות עורכת הדין רימא איוב מארגון עדאלה.

העותר הינו אזרח ישראלי , יליד 1986, השפוט ל-68 חודשי מאסר. קודם למאסרו הוא סיים שתי שנות לימודים לקראת תואר ראשון במשפטים. בתקופת מאסרו החל העותר ללמוד לימודי תואר ראשון במסלול חברה ורוח וזאת החל מסמסטר קיץ 2010. בעתירה נטען כי, החלטת המשיב פוגעת בזכותו של העותר לחינוך ובזכותו לשוויון שכן ההחלטה הנ`ל לא חלה על אסירים פליליים אשר ממשיכים את לימודיהם והיא גם לא חלה על אסירים יהודים שהורשעו בגין עבירות ביטחון. כמו כן ההחלטה פוגעת בזכות לכבוד והפגיעה הינה בליבת הזכות, האוסרת על הפיכת האדם או זכויותיו החוקתיות לאמצעי להשגת מטרות אחרות.

נטען בעתירה, כי שקילת שיקולים בדבר תנאי כליאתו של החייל גלעד שליט הינם שיקולים ענייניים ורלבנטיים בהקשרים מסוימים, אולם, שיקולים אלה אינם מהווים שיקולים ענייניים ורלבנטיים לצורך החלטה על פגיעה בזכויות יסוד של אסירים, ובכללם העותר שזכויותיו אינן קלף מיקוח (ראו: פרשת האסירים הלבנוניים). החלטת המשיב ניתנה, אפוא, מתוך חריגה קיצונית מסמכות בהיותה נשענת על שיקולים זרים: היא לא התקבלה מטעמים של שמירה על ביטחון הכלא, הסדר והשלום; היא לא התקבלה מטעמים הנוגעים לניהולו הפנימי של בית הכלא והיא אף לא נוגעת לשום עניין המתייחס למסוכנות אישית של העותר כתוצאה מהמשך לימודיו האקדמאיים. החריגה הקיצונית מסמכות מתבטאת גם בהעדר המידתיות של ההחלטה, שהינה גורפת ביותר והתקבלה על אף שאינה נשענת על תשתית עובדתית רלבנטית, הינה נעדרת חריגים וללא שנשקלה הפגיעה החמורה בזכויות יסוד חוקתיות.

עו`ד רימא איוב כתבה את העתירה.

http://www.adalah.org/Up/Main/File/Rawi%20sultani%20-%20Academic_Education_Petition_-_Final_7.9.11.pdf


--
-------------------------
Hassan Jabareen, Advocate
General Director
Adalah - The Legal Center for Arab Minority Rights in Israelד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב