קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בלי אלימות: צה"ל פיזר הפגנה בגדה באמצעות גלי קול
walla
יהושע בריינר
http://news.walla.co.il/?w=%2F9%2F1862404
21.09.11

במהלך הפגנה שהתקיימה לפני זמן קצר (רביעי) סמוך למחסום קלנדיה, בה יידו עשרות פלסטינים אבנים לעבר החיילים במחסום, כוחות צה`ל עשו שימוש באמצעי לפיזור ההפגנות - `צעקה`, המשדר גלי קול בתדר בלתי נסבל לשמיעה. זו הפעם הראשונה שצה`ל מפעיל את אמצעי זה מחוץ לגזרת בילעין. שניות בודדות לאחר הפעלת האמצעי, המפגינים התפזרו. במקום ההפגנה נוכח גם מח`ט בנימין, סער צור.

זו הפעם הראשונה שהאמצעי מופעל בגרסתו המתקדמת, ללא כלי הרכב הייעודי לו, במסגרת המותקן המכשיר על גבי ג`יפ צבאי רגיל ובמהלך הפרות סדר, הוא מופעל ומשמיע צליל בתדר מסוים, שאינו מאפשר למי שנמצא מול המכשיר לעמוד באותו מקום במשך יותר מ-20 שניות. הפעלת המכשיר גם מחייבת את מיידי האבנים או המפגינים גם לסתום את האוזניים ולמעשה מונע מהם ליידות אבנים.

בשל החשש מהפגנות אלימות בצל ההכרזה הפלסטינית על מדינתם, רכש צה`ל האמצעי מתוצרת ארצות הברית בגרסתו המתקדמת והיום מופעלים ארבעה כאלה בגזרת בנימין. לדברי קצין בכיר, `מדובר באמצעי אל-הרג אפקטיבי מאוד, שעובד בתדרים שקשה לאדם לעמוד מולו לאורך זמן, קל מאוד לתפעול, והוא לא גורם לנזקים לטווח ארוך. הוא גם יעיל יותר גם מבחינה רפואית מכל אמצעי אחר כדוגמת הפעלת גז או ירי כדורי גומי`.`ה`צעקה` הופעלה היום לראשונה במחסום קלנדיה, ויעילותה הוכחה, כששניות ספורות לאחר שהופעלה התפזרו כ-30 צעירים פלסטינים שיידו אבנים לעבר החיילים. המכשיר פועל כך שכל מי שנמצא בסמוך אליו או מאחוריו מסוגל להמשיך לעמוד ללא הפרעה משמעותית, ואילו רק מי שנמצא ממולו סובל. גם אטמי אוזניים אינם יעילים מול הצעקה`.

בתוך כך, בישראל נערכים להפגנות ברחבי הגדה, ואלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, הנחה הבוקר את כוחותיו לעבות את מערכי האבטחה לאורך הצירים המרכזיים ביהודה ושומרון. `המטרה היא להיות ערניים ומוכנים למקרה שבו ההפגנות ייצאו מהערים הפלסטיניות ויגלשו למוקדי חיכוך מול אזרחים ישראלים`, אמר קצין בחטיבת יהודה שסייר בחברון.

קצין בפיקוד מרכז התייחס להפגנות שכבר החלו ברמאללה, בשכם, בית לחן, ג`נין, חברון ומספר כפרים פלסטינים. `ההפגנות בתוך הערים כוללות אלפי פלסטינים אבל הכול בשליטה. בשלב זה הכול בטיפול מנגנוני הביטחון הפלסטינים, וצה`ל רק נדרש להגביר ערנות. הכוחות עוד הגיעו לחיכוך ועימותים
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב