קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטינים: 8 תומכות בכיס, ניגריה וגבון איתנו
ynet
אליאור לוי
29.09.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4129058,00.html
הפלסטינים לא יקבלו כנראה את מבוקשם להתקבל כמדינה חברה באו`ם , אבל הם מאמינים שיצליחו להביך בגדול את ארצות הברית ואת ישראל. שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מליכי, אמר הבוקר (יום ה`) כי הפלסטינים הצליחו להשיג את תמיכתן של שמונה מדינות החברות במועצת הביטחון של האו`ם, שיצביעו בעד קבלת הבקשה.

אל-מליכי טען בדבריו לרדיו `קול פלסטין` כי המדינות שהבטיחו את תמיכתן בבקשה הפלסטינית הן רוסיה, סין, הודו, דרום אפריקה, ברזיל, לבנון, וכן ניגריה וגבון, שהודיעו לדבריו רשמית על תמיכתן. `נעשית כעת עבודה להשיג את הקול התשיעי אשר יבטיח את קבלת הבקשה`, הוסיף, והדגיש כי עיקר המאמץ מופעל על קולומביה ובוסניה-הרצגובינה.

גם אם ישיגו הפלסטינים את הרוב הדרוש להם, תשע מתוך 15 חברות במועצת הביטחון, בקשת החברות לא צפויה להתקבל מכיוון שארצות הברית כבר הבטיחה להשתמש בזכות הווטו שלה.

גם בכיר פתח, סאיב עריקאת, אישר אתמול כי בימים האחרונים מתנהלים מגעים נמרצים לשכנוע חברות מועצת הביטחון. הפלסטינים שיגרו בשבוע שעבר משלחת מיוחדת לניגריה ולגבון.

בעת ששהו בניו יורק לרגל עצרת האו`ם, התגאו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק בכך ששוחחו עם נשיא ניגריה, גודלאק ג`ונתן, שהבטיח להם כי ארצו תימנע בהצבעה. כעת, הפלסטינים מציירים תמונה שונה.

אתמול אישרה מועצת הביטחון פה אחד להעביר את בקשת הפלסטינים להצטרף כמדינה חברה, לוועדה טכנית שתבחן את הבקשה ותעריך אותה בשבועות הקרובים. בדרך כלל, התקופה שבה בוחנים בקשה לחברות נמשכת 35 ימים לכל היותר, אולם דיפלומטים מערביים אמרו כי במקרה הפלסטיני התהליך עשוי להימשך זמן רב בהרבה.

בתוך כך, צפויה היום ההנהגה הפלסטינית להתכנס ולהחליט אם היא מקבלת את מתווה הקוורטט (הרביעייה הבינלאומית - ארה`ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו`ם) כפי שהוצג ביום שישי, לפתיחת משא ומתן ישיר עם ישראל ולוח זמנים להסכם עד סוף 2012.

ההערכות הן שהרשות הפלסטינית תקבל עקרונית את הצהרת הקוורטט, אולם תדרוש את הקפאת הבנייה בהתנחלויות כתנאי לכניסה למשא ומתן, בעיקר אחרי ההודעה שלשום על אישור בניית 1,100 יחידות דיור חדשות בשכונת גילה בירושלים. ישראל טרם מסרה תשובה רשמית רשמית לקוורטט, אולם ראש הממשלה נתניהו התייחס להצעה בחיוב, וצפוי להביע את הסכמתו, בגיבוי השרים.

בלייר `פרסונה נון גרטה` ברשות?
עוד בעניין הקוורטט, לפי דיווח הבוקר ב`טלגרף` הבריטי, מעמדו של שליח הרביעייה לאזור, טוני בלייר, בסכנה ממשית, נוכח זעם הולך וגובר כלפיו בקרב ההנהגה הפלסטינית. גורמים רשמיים אמרו לעיתון כי בימים הקרובים ידונו באש`ף בהצעה להכריז על בלייר `אישיות בלתי רצויה`, בשל מה שמוגדר `הטיה לטובת ישראל`. `מאז מונה כשליח, היינו מאוד לא מרוצים מתפקודו של בלייר, ובמיוחד בשבועות האחרונים`, אמר אחד הגורמים.

גורם אחר שצוטט ב`טלגרף` טען שאיש מקרב ההנהגה ברשות אינו מאמין לבלייר, `במיוחד בשל התפקיד שמילא במקביל למאבק על הכרה באו`ם. הוא `פרסונה נון גרטה` בפלסטין. למרות שלא נוכל למנוע ממנו לבוא, אני מקווה שנצמצם ככל הניתן את תפקידו מכיוון שאינו מתווך, הוא מוטה לחלוטין לטובת צד אחד`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב