קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פיצוי על הרג ילדה פלסטינית: 2 מיליון שקל
ynet
אביעד גליקמן
28.09.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4127223,00.htmlלמעלה משנה לאחר שקבע כי המדינה אחראית למותה של הילדה הפלסטינית עביר עראמין, פסק היום (יום א`) בית המשפט המחוזי בירושלים כי ישראל תפצה את משפחתה בכשני מיליון שקלים. השופטת אורית אפעל גבאי, שקבעה כי מותה של הילדה בת העשר בכפר ענתא שממזרח לירושלים ב-2007 נגרם כתוצאה מרשלנות, פסקה כי רוב הסכום יינתן כפיצוי על האופן שבו נגרם מותה.

`אנחנו שמחים שהצדק יצא לאור ועדיין פועלים לשפות את המשפחה על הסבל הרב שעברה`, אמרה ל-ynet עורכת הדין לאה צמל, שייצגה את המשפחה ביחד עם עורכת הדין ראדה חליכל. לדבריה, `האב הוא פעיל שלום עוד לפני האירוע ולא שינה את התנהגותו בעקבותיו וזו נקודת אור בכל הסיפור המשפטי. כל העניין נותן צבע בלחיים של מי שמנסה לגרום למנגנוני הצדק להשליט צדק גם לגבי קורבנות של הצבא והמשטרה`.

בהחלטתה קבעה השופטת אפעל גבאי כי על המדינה לשלם עשרת אלפים שקלים בעבור הוצאות קבורה ומצבה וכן פיצוי בסך 674 אלף שקלים בגין `השנים האבודות`. עוד קבעה השופטת כי על המדינה לפצות את המשפחה בסכום של 900 אלף שקלים בשל האופן שבו נגרם מותה של עראמין, גילה הצעיר, נסיבות המקרה והמדיניות שנהוגה בקביעת סכום פיצויים במקרים דומים. בנוסף, נפסקו עלויות משפט בגובה 20 אחוזים מסכום הפיצויים.

`עביר וחברותיה הלכו ברחוב שממנו לא היה יידוי אבנים כלפי כוח מג`ב. לא הייתה אפוא כל סיבה נראית לעין לירות לכיוון זה`, כתבה בהחלטתה. היא נמנעה מלקבוע מי משני החיילים המעורבים היה אחראי לירי.

ביולי השנה דחה בית המשפט העליון עתירה שדרשה להעמיד לדין את שני לוחמי מג`ב שהיו מעורבים בתקרית. עם זאת, מתח בג`ץ ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה והפרקליטות וכינה את החקירה `רשלנית ולוקה בחסר`. בג`ץ גם חייב אז את המדינה ואת הלוחמים לשלם 10,000 שקלים הוצאות משפט.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב