קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

האסירים הפלסטינים מאיימים: נפתח במרד
nrg
רימון מרג`ייה
06.10.11
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/293/707.html?hp=1&cat=875&loc=1האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל מחריפים את צעדי המחאה: השר לענייני אסירים ברשות כיסא קראקע, הודיע היום (ה`) שהאסירים, ששובתים רעב זה היום העשירי ברציפות, איימו שאם שירות בתי הסוהר לא ייענה לדרישותיהם, הם יפתחו ב״מרי ומרד״ נגד הנהלות בתי הכלא.

בין הצעדים המתוכננים של האסירים הביטחוניים: אי התייצבות לספירה שמתקיימת שלוש פעמים ביום, סירוב ללבוש את הלבוש האחיד של בתי הכלא והפסקת הדיונים עם הנהלת הכלא.

האסירים הפלסטינים פתחו בשביתה בסוף החודש שעבר, במחאה על הרעת תנאיהם. בהתחלה שבתו אסירי החזית העממית, במחאה על תנאי הבידוד שבהם מוחזקים 21 מחבריהם ובהם מזכ`ל הארגון אחמד סעדאת, שהורשע בתכנון רצח השר רחבעם זאבי (גנדי) ואשר שוהה בבידוד זה שלוש שנים.

שביתה דומה החלה בעקבותיה גם בבתי הכלא נפחא ורימון בדרום, שם מחו האסירים על הרעת תנאיהם. למחאה הצטרפו שאר האסירים הפלסטינים בבתי הכלא השונים, שהודיעו כי ימשיכו בשביתת הרעב.

במשרד לענייני אסירים ברשות הפלסטינית דיווחו על ישיבה בין הנהגת האסירים לבין השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ` (ישראל ביתנו), במהלכה אמר להם השר כי אין להם זכויות.

השר קראקע אמר ל-nrg מעריב עם תחילת שביתת הרעב: `הרעת תנאיהם של האסירים באה כאמצעי לחץ על הפלסטינים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, אולם צעד זה יגרום להידרדרות המצב בבתי הכלא`.

האסירים הפלסטינים מוחים
בין השאר על האזיקים בידיהם ורגליהם במהלך יציאתם וחזרתם מביקורים, הפסקת הלימודים שלהם באוניברסיטה, וההגבלות על צפייה בערוצי טלוויזיה, בין השאר ברשת אלג׳זירה.

אתמול פורסם ב-nrg מעריב כי בשירות בתי הסוהר מוציאים את התוכנית להחמרת תנאי האסירים לפועל. הצעדים הראשונים: לא עוד עוף שלם אלא עוף מפורק, צמצום מספר ערוצי הטלוויזיה שבהם ניתן לצפות בבתי הכלא לעשרה ערוצים, והפסקת הלימודים האקדמיים ובחינות הבגרות.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!