קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

משיח של הון ושלטון המסית לגזענות ומלחמת שמד
haaretz
ספי רכלבסקי
12.10.2011
http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1521561

ניר בן ארצי הוא משיח. היותו חסר השכלה יסודית ותורנית, שעבד כטרקטוריסט עד להתגלות, הפכוהו למקרה מעניין מחקרית. מוזרויות המשיח ובורותו איפשרו לאנשיו - כמו לנתן העזתי מול שבתאי צבי - שליטה רבה. במקרה של בן ארצי התגלגלו הדברים עד לטענתו שנכלא בידי עוזריו, שהביאוהו לחתום על וידוי שקיים יחסי מין עם קטינה ועם בהמה. בינתיים משתלטים עוזריו המעט-משכילים על כספי המאמינים.

בעניין עקרוני אחד דומה בן ארצי לשאר משיחי דורנו - בהסתה חריפה ומתמשכת נגד לא-יהודים. ל`גויים` אין נשמה. אסור להאמין להם. כל מדינות הגויים נגדנו ויש להתעמת אתן, מטורקיה ועד לאירופה. בשיעורו השנתי המרכזי, לפני ראש השנה, בו מוכיח המשיח את כוחו בנבואות - תבע בן ארצי מישראל להיאבק בגויים ובכל ממשלותיהם. בתמורה, ימיט האל אסונות טבע ומיתות המוניות מטורקיה ועד בכלל.

בן ארצי תבע למשפט את עוזריו-כולאיו על גניבת כספו. המשורר הינריך היינה דרש מהגרמנים להביט בעתידם המבעבע. התביעה של בן ארצי דורשת מהישראלים להביט בהווה שמבעבע את עתידם. מתברר שרעיה שטראוס - שהחזיקה ברבות ממניות שטראוס - העבירה לבן ארצי הגואל בשלוש שנות הכליאה בלבד, סכום בלתי נתפש של 36 מיליון ששקלים, פעמים ח`י. גם בשבילה מדובר בסכום עתק.

כדאי לדעת כי שטראוס מכירה את הטרקטוריסט המשיח מתחילת דרכו, ובאה לשמחותיו הפרטיות. קרן השפע שלה ליוותה אותו כל הזמן, לא רק בשלוש שנים אלו. מובן שהון לא פוטר ממוזרויות וזכותו של כל אדם לתרום מהונו למשיחים בורים. הבעיה היא שמקבל המיליונים עוסק בהסתה, והבעיה היא, ששטראוס לא לבד. ואין המדובר רק בעשירים הרבים, שמעלים לרגל את ארנקיהם לקוסמי הגאולה.

כשתסתיים החופשה יוחזרו הילדים לקרויה מערכת
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית