קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפנייה הפלסטינית לאו"ם: ההצבעה תיתכן בנובמבר
walla
מערכת וואלה!
20.10.11
http://news.walla.co.il/?w=/15/1869760
מועצת הביטחון של האו`ם עשויה להצביע כבר ב-11 בנובמבר על בקשת הרשות הפלסטינית להתקבל כחברה מלאה באו`ם, כך דיווח אתמול (רביעי) דיפלומט מערבי לאתר החדשות המצרי `אל-אהרם`. `ב-11 בנובמבר יתקיים דיון נוסף במועצת הביטחון במסגרתו עשויה להתקיים ההצבעה, שתסמן את סוף שלב הדיונים בעניין`, אמר הדיפלומט.

בעקבות פגישת המדינות החברות במועצת הביטחון, שהתקיימה שלשום והוגדרה על ידי הדיפלומט כ`הרמונית באופן מפתיע`, החליטו הצדדים לקיים פגישה נוספת בה ידונו בבקשת הרשות הפלסטינית להתקבל כחברה מלאה באו`ם, ב-3 בנובמבר. בשלב מאוחר יותר, כך סוכם, תתכנס מועצת הביטחון לדיון רשמי בבקשה, דיון שעשוי להסתיים בהצבעה ההיסטורית. `זה בידיים של הפלסטינים. אך אם הם יגידו שהם רוצים לדחות את ההצבעה בשבועיים, כך נעשה`, ציין הדיפלומט.

לפני כחודש הגיש יו`ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, את הבקשהלהכיר ברשות כמדינה ולהעניק לה חברות מלאה באו`ם. בסוף החודש שעבר אמר שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, כי שמונה מדינות במועצת הביטחון הודיעו לו כי יתמכו בבקשה הפלסטינית להתקבל כחברה באו`ם. `כעת אנו פועלים כדי להשיג את הקול התשיעי, שבעזרתו נוכל להעביר את ההחלטה`, אמר בראיון לתחנת רדיו פלסטינית.

לדבריו, שמונה המדינות שתומכות בבקשה הפלסטינית הן רוסיה, סין, הודו, דרום אפריקה, ברזיל, לבנון, ניגריה וגבון. הפלסטינים זקוקים לרוב מיוחס של תשע מתוך 15 חברות המועצה - הרוב הנחוץ כדי לקבל חברה חדשה באו`ם. מאליכי הוסיף כי עיקר המאמצים הפלסטינים להשגת מדינה תשיעית מתמקדים בקולומביה ובבוסניה.

כאמור, במידה והרשות הפלסטינית תשיג תמיכה של מדינה נוספת החברה במועצת הביטחון, יושג הגוש החוסם הדרוש עבורה. כך תאלץ ארצות הברית להפעיל את זכות הווטו שלה נגד ההחלטה - מצב בלתי רצוי ביותר, הן לישראל והן לארה`ב, שכן הוא מציב את ארה`ב בבידוד עולמי לצד ישראל, ועלול להעכיר מאוד גם את היחסים בינן.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית