קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עצורים בהפגנה לשחרור אסירים בכלא השרון
ynet
רענן בן צור וחסן שעלאן
20.10.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4137100,00.html
1,027 אסירים משתחררים בתמורה לגלעד שליט , אך יש מי שזה לא מספיק לו: המשטרה עצרה אחר הצהריים (יום ה`) 15 מפגינים ערבים שהפגינו ליד כלא השרון בעד שחרור אסירים. הם הגיעו למקום ללא רישיון להפגין וסירבו לעזוב את המקום.

מהמשטרה נמסר שכ-40 מפגינים ערבים-ישראלים הגיעו באוטובוס אל מול מתחם בתי הכלא בשרון. הם ירדו מהאוטובוס והחלו להניף דגלי פלסטין ולקרוא לחטיפת חיילים נוספים, על מנת לשחרר את כל האסירים הביטחוניים הכלואים בבתי הכלא בישראל.

כאשר קיבלה המשטרה דיווח על ההפגנה, הוזעקו למקום כוחות גדולים ממשטרת כפר-סבא. השוטרים הבהירו כי מדובר בהפגנה ללא רישיון המהווה התקהלות אסורה וביקשו מהם לפנות את המקום ולעלות חזרה לאוטובוס. המפגינים סירבו תחילה, ורק לאחר מספר פעמים שהוסבר להם שהם עוברים על החוק, חלקם עלו לאוטובוס.

15 מפגינים, בהן שלוש נשים, סירבו לעזוב את המקום, התעמתו עם השוטרים ונעצרו בחשד להתקהלות אסורה. אחד מהם גם חשוד גם שנהג באלימות כלפי השוטרים. בעצורים: שתי אחיות של העצורה רוד קאסם.

אחד המפגינים, שלא נעצר, סיפר ל-ynet: `המשטרה השתמשה באלימות נגדנו, הם הגזימו בכוח שהפעילו וקיללו אותנו. אני חושב שגם המפגינים הגזימו, לא היה צריך לקרוא לחטיפת עוד חיילים, זו לא המטרה שלנו, אלא לשחרר רק את האסירים שנותרו בכלא`. בסופו של דבר, עזב האוטובוס את המקום.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!