קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיווח: חזבאללה צופה שישראל "תצא למלחמת לבנון 3"
walla
מערכת וואלה!
20.10.11
http://news.walla.co.il/?w=/13/1869780

מקורות בלבנון טוענים שישראל עשויה לצאת בקרוב למבצע צבאי נוסף בלבנון. לדבריהם, בישראל רואים במשברים הפנימיים של מדינות האזור שעת כושר לחרחור מלחמה. `חיזבאללה בכוננות וצופה מתקפה ישראלית בלבנון בכל רגע, אפילו מחר`, אמרו אתמול (רביעי) כמה מקורות בחזבאללה ליומון הלבנון אל-ג`ומהוריה. לדבריהם, הארגון `מוכן לגמרי` לסבב נוסף של עימות צבאי מסוג זה. יצוין כי `דיווחים` בלשון דומה אינם נדירים בעיתונות הלבנונית.

ב`אל-ג`ומהוריה` - שהדיווח שלו, שהוגדר כבלעדי, צוטט גם בעיתון `דיילי סטאר`, בשפה האנגלית - דווח כי מקורות צבאיים בחזבאללה התפארו ביכולת הצבאית של הארגון, שמשתווה, לטענתם, לזו של צה`ל. ארנסל כלי הנשק כולל, לפי הדיווח, אלפי רקטות קרקע-קרקע, טילים נגד-ספינות וגם טילים נגד-מטוסים, שיכולים לפגוע ב`כלי-טיס שטסים בגובה רב`. מקור נוסף אמר לעיתון כי `הצבא הישראלי מתכונן למלחמה פתאומית [שמטרתה] להגן על ישראל מטילי חזבאללה, שמאיימים על מרכז ישראל ועל מוסדותיה החשובים`. מקור נוסף ביטל את הטענות לפיהן יכולת הארגון נפגעה מפעילות של מרגלים שחדרו אל שורותיה. עוד צוטט מקור, שסיפר על `טקטיקות חדשות` בהן נוקט הארגון. הוא אמר כי חזבאללה הצליח לגייס `אלפי מחבלים מתאבדים`, שיהיו מוכנים להגן על הכפרים בלבנון מפני פלישה ישראלית. גם התושבים בדרום המדינה קיבלו לידם נשק, נטען, ויהיו מוכנים להשתמש בו כדי להגן על עצמם.

לפני כמה חודשים, מזכ`ל הארגון, חסן נסראללה, אמר כי הוא היה מסוגל `להבחין בפחד בעיניו` של ראש הממשלה, כשצפה בנאומו של נתניהו בקונגרס האמריקני. בנאום שנשא במסגרת חגיגות `יום השחרור` לנסיגת צה`ל מדרום לבנון, אמר נסראללה כי נתניהו דיבר על מידע שאינו-עדכני, כשהתייחס בדבריו ל-12 אלף הטילים שמחזיק חזבאללה.

קודם לכן הלילה, דווח כי משלחת של אנשי חזבאללה באה למוסקבה, לביקור בן שלושה ימים, ככל הנראה הביקור הרשמי הראשון של חברי הארגון בבירה הרוסית. כלי תקשורת ברוסיה ובלבנון דיווחו - בהסתמכם על תחנת הטלוויזיה של הארגון, `אל-מנאר` - כי הקבוצה תשתתף בכמה פגישות עם פקידים בממשל, ואף תבקר בדומא, הבית התחתון של בית הנבחרים הרוסי, לצורך `תיאומים שונים`. מוחמד רעד, חבר פרלמנט לבנוני שעומד בראש הקבוצה, אמר כי סגן שר החוץ הרוסי, מיכאיל בוגדנוב, הוא שהזמין את הפמליה הלבנונית לבקר בארצו, ואמר כי סגן השר אף הבטיח לארח את הקבוצה בלשכתו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!