קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

על שחרורי מהכלא
nabisalehsolidarity
מוחמד חטיב
20.12.11
http://nabisalehsolidarity.wordpress.com/2011/12/20/mohammed-khatib-on-my-release-from-jail/

מוחמד חטיב הנו מנהיגה של הוועדה העממית נגד הגדר בבילעין. הוא נעצר ביום שישי, 16 בדצמבר, יחד עם מוחמד תמימי מנבי סאלח ו -21 פעילים פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים, כאשר כוחות הכיבוש הישראלי תקפו את האבלים בתום הלווייתו של מוסטפה תמימי. בתום ההלוויה, צעדו האבלים בדממה לעבר נבי סאלח כשהותקפו על ידי הצבא הישראלי בגז מדמיע, כדורי גומי ובצחנת הבואש. ההצהרה הבאה פורסמה על ידי מוחמד חטיב עם שחרורו מהכלא. מוחמד תמימי נשאר בכלא ביחד עם איילה שני, פעילה ישראלית, שסירבה להשתחרר מהכלא כהזדהות עם מוחמד חטיב ומוחמד תמימי.

****

חבר יקר,
זה עתה שוחררתי מהכלא, לאחר שלושה ימים. נעצרתי ביום שישי האחרון , יחד עם 22 אחרים, בכפר נבי סאלח, במהלך הפגנה לציון הרצח של מוסטפא תמימי . מעצרנו התרחש כאשר מחינו באופן שלו סמוך לכניסה ליישוב הבלעדי ליהודים, חלמיש, אשר הוקם על אדמות שנגנבו מנבי סאלח.

דקות אחרי שהגענו לשער, הגיעו שוטרי מג`ב על מנת להדפנו מהמקום. פלסטינים, ישראלים ופעילים בינלאומיים, נאזקו ונגררו לתוך ג`יפים צבאיים שהעבירו אותנו לבסיס הצבאי הסמוך, המהווה למעשה חלק מהתנחלות.

בבסיס הצבאי, עדיין אזוק, הותקפתי על ידי מתנחל שהכה אותי בפני, והותיר אותי עם אף מדמם. זמן קצר לאחר מכן, מתנחלים תקפו גם את פעילת השלום הישראלית שהיתה לצדי. החיילים והשוטרים שחזו בנעשה לא מנעו את התקיפה, וכמובן לא טרחו לעצור את המתנחלים לאחר מעשה. במקום זאת, כשביקשתי להסיר את האזיקונים המכאיבים מהידיים, אלו אכן הוסרו אך רק על מנת לאזקני מחדש אך הפעם מאחורי הגב.

שעות לאחר מכן, בתחנת המשטרה, על מנת לטשטש את אחריותם לפגיעה בי, החיילים הגישו זייפו תלונה נגדי בגין תקיפתם. ידי היו קשורות, פני דיממו, אולם זה אני שביליתי את הלילה בתא הכלא.

מוחמד תמימי מנבי סאלח נעצר גם הוא במהלך אותה הפגנה. בעוד המשטרה החליטה לשחרר את כל האחרים, הוא ואני הושארנו בכלא. במהלך ההפגנות שלנו, לעתים קרובות ההחיילים מצלמים אותנו על מנת להשתמש מאוחר יותר בצילומים כ `ראיות מפלילות`.

הפעם השתמשו החיילים בתמונה כזאת על מנת להאשים את מוחמד ביידוי אבנים במהלך הפגנה שנערכה כמה שבועות או חודשים לפני כן.אלא שהאדם שבתצלום כלל לא דמה למוחמד תמימי מנבי סאלח, אך למרות זאת הוא נכלא. החוק הצבאי הישראלי מאפשר להותיר אותנו, הפלסטינים, בכלא למשך שמונה ימים לפני שנובא בפני שופט,וגם אז,`הבורר הניטראלי` יהיה החייל במדים שעל פיו ייפול דבר.

כאשר נסגרו דלתות הכלא מאחורי, שמחתי הייתה חלקית ביותר בשל העובדה שמוחמד תמימי לא שוחרר. המאבק על חירותו הנו רק ההתחלה, ועורכי הדין שלנו מכינים עצומה למען שחרורו. אם ביכולתכם, אנא עזרו לנו לממן סיוע משפטי עבורו ועבור רבים אחרים אשר נעצרים באופן קבוע במחאה הכיבוש על הישראלי.

אני מבקש לנצל מכתב זה כדי למסור את תודתי לאיילה שני, חברה ישראלית שנעצרה איתי. היא סירבה להשלים עם העוול שבמאסרי ושל מוחמד, ולא הסכימה להשתחרר בערבות. נכון לרגע זה כשדברים אלו נכתבים, היא עדיין בכלא, למרות שכבר פעמיים בית המשפט הישראלי הציע לה להשתחרר.
בברכה, מוחמד חטיב

נכון ל 22.12 איילה ומוחמד תמימי שוחררו מכלא הכיבוש
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב