קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הזמנה לפעילות בניה משותפת פלסטינית ישראלית בדרום הר חברון: ביום שישי ה-30.12.2011
ממשלות חותמות הסכמים אנשים עושים שלום

הזמנה לפעילות משותפת פלסטינית ישראלית בסוף המכתב, בכך נממש את
ממשלות חותמות הסכמים (לו יהיי) אנשים עושים שלום

יש רק יריבות אחת ועוינות אחת שיכולות להשתוות לעוינות בין ישראלים לפלסטינים. אני מכוון כמובן לעוינות שבין אוהדי קבוצות ספורט שונות. אוהד `מכבי תל-אביב` לא ייתפס בחיים לובש חולצה אדומה, אוהד `הפועל תל-אביב` יעדיף להידרס ע`י משאית ולא להיכנס ליציע המזרחי באצטדיון `טדי` בירושלים ואוהד בית`ר י`ם.... טוב, בימים אלה הוא עסוק בבכי על מר גורלה של קבוצתו, אז נשאיר אותו בצד. לכן, לפני שאתחיל לספר את הסיפור שלי אני מבקש מכם להתנתק לרגע מהרגשות השליליים כלפי צבעים של קבוצות יריבות (או באופן כללי מהתחושות השליליות לכדורגל). ומילת אזהרה אחרונה, עוד מעט יהיה כאן הרבה מאד אדום.

כפי שחלקכם יודעים מזה מספר שנים אני משתף פעולה בפרויקט עם `מפעלות חינוך וחברה` של `הפועל תל-אביב` (הזהרתי שיהיה כאן אדום). `מפעלות` עומדת מאחורי פרויקט שבמסגרתו מקבלים כ-20000 הכשרה בתחומי הכדורגל. מדובר בילדים מכל רחבי הארץ שמקבלים ציוד ספורט והכשרה ממאמנים מוסמכים ומדריכים חברתיים. לאחרונה החלה `מפעלות` במהלך דומה אצל שכנתנו ירדן במסגרת פרויקט `הכר את השכן`. קבוצות הכדורגל נפגשות כ-4-5 פעמים ומשחקים כדורגל בקבוצות מעורבות ולא אחד כנגד השני. בהמשך הילדים הפלסטינים והישראלים נהנים גם מביקורים בספארי, פארק המים בשפיים, ביקור בשפת הים ופעילות ספורטיבית ביער.

בשנת 2008 יזמתי שיתוף פעולה בין `מפעלות חינוך וחברה` של הפועל ת`א ואגף המשימות של התנועה הקיבוצית בפתיחת פרויקט `הכר את השכן` במסגרתו הקמנו בדרום הר חברון קבוצות כדורגל לילדים בסוסיא, תואנה ואום אל חיר יחד עם ילדי קיבוצים הראל נען ומושב אביגדור.

באום אל חיר יושב חלק קטן משבט הבדואי ג`אהלין שגורש בזמנו מערד. רוב השבט עבר לאזור מעלה אדומים (וגם משם גורש). אמנם המבנים באום אל חיר נהרסים הצבא טוען שזה שטח אש (מעניין שלכרמל הצמודה זה לא מפריע והם ממשיכים לבנות) ואפילו רק לאחרונה הגיעה דרישה מתושבי כרמל להרוס את הטאבון של המקום בגלל הריח שמפריע לדיריי השכונה החדשה שנבנתה בכרמל, אבל לא על כך אני רוצה לספר; אני דווקא רוצה לעדכן אתכם על פרויקט בנייה והפעם באום אל חיר.

בין עיזים שמלחכות את הדשא לאבנים שמסמלות את גבולות המגרש, כשברקע נשקפים הבתים של התנחלות כרמל, הקמנו קבוצת כדורגל. אבל קבוצת כדורגל צריכה מגרש כפי שהזכרתי, והמגרש של אום אל חיר, שצמוד לגדר ההתנחלות כרמל, מגודר ע`י אבנים מסוכנות שהילדים נפצעים מהם מידי פעם. החלטנו להקים שם גדר. (תמונות מצורפות של המגרש ובתי כרמל הצמודים).

בשלב ראשון, לפני כחודש, בעזרתו של יואל מרשק נפגשנו עם רמת`ק יהודה ועם קצין התשתיות לאחר פתיחת מפות בשטח המגרש, מלאכת שכנוע בדבר חשיבות הקמת הגדר והמתנה של שבועיים, קיבלנו אישור להקמתה (כמובן שלא בכתב).

השלב שני היה ביום חמישי האחרון 1.12.2011 לאחר העברת התשלום ל`יהודה גדרות בע`מ` (בזכות תרומה שגייסתי בארה`ב ותוספת של `מפעלות חינוך וחברה`) יצאתי עם משאית למעבר מיתר. אגב, רק בעודנו בדרך הצלחתי לקבל אישור של כמיל אבו לבן, מנכ`ל מנהלת המעברים, להיכנס דרך המעבר. בשעות הערב פרקנו את הגדר באום אל חיר. `על הדרך` הוספתי עוד 3 ספסלים, שקניתי בכספי התרומות, שיהיה לשחקנים ולמאמנים במגרש על מה לשבת.

כפי שמתרחש במגרשי כדורגל, הכדורים עפים מעל לגדרות ונוחתים מהצד השני. להזכירכם, מהצד שני יש התנחלות. במקרה כזה ברור שהכדורים בד`כ לא חוזרים למגרש. למרות הכל אני חולם על היום שבו קבוצת הכדורגל מאום אל-חיר תארח קבוצת ילדים מכרמל למשחק משותף. אני את שלי עשיתי – הזמנתי אותם למשחק כזה, אבל ההורים סירבו.
אני חייב להוקיר תודה ל`מפעלות` על פרויקט `הכר את השכן`. לאחרונה `מפעלות` קיבלה פרס מהאו`ם על הפעילות הזאת למען הקהילה ולמען קידום השלום, למעוניינים, ניתן לצפות בכתבה ששודרה ברשת CNN ושצולמה במגרש באום אל חיר: http://www.youtube.com/watch?v=d4RF0EugeLU
כמו כן, לפני כחצי שנה הגיע SEMY0N PINKHASOV צלם יהודי מארה`ב לביקור באום אל חיר, שם צילם סרט על `ספורט ושלום`. כתוצאה מכך הוא השיג תרומה יפה לבניית גדר במקום בעזרת `מפעלות`.

אבל הסיפור הזה לא נגמר. הוא רק מתחיל. אנחנו ממשיכים בעבודות הבינוי והכשרת המקום. אנשי אום אל חיר יבצעו חפירת בורות, עבודות ביטון והעמדת העמודים במהלך חודש דצמבר, בעזרתו של המתנדב דני מצפון מעין יהב שמלווה את הפרויקט לאורך כל הדרך.
כולכם מוזמנים ביום שישי ה-30.12.2011 ניפגש בצומת שוקת בשעה 9:00
לבאים מירושלים ניתן להגיע ישירות לאום אל חיר דרך חברון בשעה 10:00
בשעה 7:30 יצא אוטובוס מקיבוץ הראל דרך צומת נחשון ניתן לשרין מקומות אצל ליאור טל 050-7526705
וניסע כולנו (כ 30 דקות) לאום אל חיר להשלים את בנית הגדר בחיבור פלטות הרשתות והשערים לעמודים וקיבוע ספסלים, תאורגן גם פעילות ספורטיבית באירגון מדריכי מפעלות חברה וחינוך הראל ואום אלחיר לילדי אום אל חיר וילדי הראל וגם לבוגרים שיגעו.

כרגע בתוכנית להזמין לאותו יום את ילדי ואנשי קיבוץ הראל,(השותפים של אום אלחיר בפרויקט `הכר את השכן`) אנשי מפעלות חינוך וחברה ואנשי אגף המשימות של התק`ם.
אשמח לקבל את אישורכם והערכה כמה אנשים יגעו יחד איתכם, כמובן שכל הבא ברוך הבא. גשם לא יורד באזור אבל קר שם, רצוי לבוא עם בגדי עבודה ופליירים לחיבור הרשתות. הפעילות היא בתיאום ובידיעת החטיבה המרחבית.

בנוסף ביום ראשון ה-25.12.2011 נר חמישי של חנוכה וחג המולד בשעה 16:00 במגרש האימונים שבוולפסון ע`ש יעקב חודרוב `מפעלות חינוך וחברה` יקימו טורניר כדורגל ארצי למאות ילדים מישראל יהודים ולא יהודים,פלסטינים וירדנים. המאורגנים בפרויקט של מפעלות למען הקהילה. ילדי דרום הר חברון יגעו לטוניר לאחר ביקור מוקדם יותר בספארי רמת גן.

בנית הגדר ופעולות רבות אחרות נעשות בעזרת מתנדבים רבים ותרומות כספיות ועל כך אני בשם רבים מודה לכולם,(לפני מספר חודשים יצא מאום אל חיר נער בליוי אמו ואחיו לניתוחים בסעודיה בעזרת תרומות שאספתי לצורך כך, בקרוב הוא שוב יסע לצורך המשך הניתוחים.)
כל תרומה תתקבל לברכה ותאפשר לי ולמתנדבים נוספים להמשיך בפעילות משותפת לישראלים ופלסטינים לקירוב השלום והפיוס ולמניעת שכול נוסף באזורנו.

בברכת חג חנוכה שמח

בומה ענבר buma.inbar@gmail.com 054-7670511
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין