קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטינים: ישראל לא הציעה שום דבר חדש
nrg
רימון מרג`ייה
04.01.12
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/323/321.html?hp=1&cat=404


למרות הדיווחים על אווירה חיובית אתמול בפגישה בין נציגי ישראל והפלסטינים בעמאן, והסיכום על פגישה נוספת שתיערך ביום שישי הקרוב, מנמיכים הפלסטינים ציפיות ואומרים: `ישראל לא הציגה שום דבר חדש`.

גורם פלסטיני שהתייחס לפגישה אמש בין שליחו של ראש הממשלה, עורך הדין יצחק מולכו, וראש הצוות הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי השיחה לא הביאה עמה בשורות גדולות, שכן הצד הישראלי לא הציג הצעות חדשות.

הגורם הסביר כי המשלחת הפלסטינית הציגה את עמדותיה בסוגיות הגבולות והסדרי הביטחון, `למרות שהיא כבר הגישה אותם לקוורטט בעבר`. מנגד, לטענתו, `המשלחת הישראלית לא הגישה עד עכשיו כל עמדה או הצעה לפתרון הסכסוך`.

מטרת הפגישה אתמול והפגישות הנוספות, לדברי הגורם, היא לבחון אפשרות של חזרה למשא ומתן על בסיס תנאי הפלסטינים: הקפאת התנחלויות, הכרה בפתרון המדינה הפלסטינית בגבולות 1967 ושחרור אסירים.

חרף האכזבה הפלסטינית, התייחס הגורם להמשך המגעים וציין כי משלחות מטעם ישראל והפלסטינים צפויות להיפגש בשנית כבר ביום שישי הקרוב בירדן, בנוכחות נציגי הקוורטט והירדנים. גם דובר הנשיאות הפלסטינית, נביל אבו רודיינה, התייחס היום לראשונה לפגישה אתמול בעמאן, והצהיר שהפגישות בהשתתפות הירדנים יימשכו עוד סוף החודש.

הגורם הפלסטיני הדגיש כי `הנהגת הרשות לא מתנגדת לקיום פגישות נוספות עם הקוורטט ובנוכחות הצד הישראלי, כי היא בעד משא ומתן`. הוא הדגיש כי הפלסטינים לא יסכימו להמשיך `במדיניות בזבוז הזמן שישראל נוהגת בה, מבלי התקדמות לחזרה למשא ומתן על בסיס העקרונות של הקוורטט`. לדבריו, `הסחבת הישראלית ממשיכה כל הזמן, עד עכשיו`.

בחמאס מגנים את הפגישה
בחמאס שבו ותקפו את הרשות הפלסטינית על קיום הפגישה אתמול. בהודעה מטעם הארגון נכתב שהמסמכים שהגיש סאיב עריקאת לצד הישראלי מבטאים את דעתו של עריקאת בלבד.

`המסמכים לא הוצגו בפני הפלגים הפלסטינים, והם מבטים את עמדותיו של עריקאת שנחשפו על ידי רשת אלג`זירה`, נכתב בהודעה.

הודעת חמאס רומזת למסמכים שהודלפו לפני שנה ממשרדו של עריקאת ופורסמו ברשת אלג`זירה, שהמחישו, כך לפי טענת הרשת הקטארית אז, את הוויתורים הכבדים שהפלסטינים העניקו לישראל במהלך המשא ומתן עם ממשלת אהוד אולמרט.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב