קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

האיחוד האירופי יציע סיוע לפלסטינים בגדה המערבית
walla
מערכת וואלה!
12.01.12
http://news.walla.co.il/?w=/13/1893447
בדו`ח פנימי שנחשף, עולה ביקורת חריפה על התנהלותה של ישראל ב`שטחי C`, לרבות הגידול בהתנחלויות ופגיעה במשאבי טבע. `פעולות ישראל פוגעות בפיתרון שתי המדינות`, נכתב

ישראל `מערערת בעקביות` על נוכחותם של הפלסטינים בחלקה הגדול של הגדה המערבית, מה שמוגדר כ`שטחי C`, והדבר מוביל לסגירת החלון על אפשרות פיתרון שתי מדינות - כך מפרסם הלילה (חמישי) ה`אינדיפנדנט` הבריטי, על פי דו`ח פנימי של האיחוד האירופי. הדו`ח, שנכתב על ידי ראשי משלחות האיחוד האירופי בבריסל, טוען כי האיחוד יעניק תמיכה למגוון רחב של תוכניות בניה באיזור, על מנת להגן על הפלסטינים בשטח C. באיזור כולו, נכתב בדו`ח, ישנן גם 124 התנחלויות יהודיות בלתי חוקיות.

שטחי C מהווים 62% מהגדה המערבית, אך מתגוררים בהם כ-6% מהאוכלוסיה הפלסטינית אשר נמצאת תחת שליטה ישראלית מלאה. בדו`ח צויין כי האוכלוסיה הפלסטינית באיזור הופכת למבודדת יותר ויותר, כשבמקביל מספרם של המתנחלים באיזור רק הולך וגדל. `אם המגמה הנוכחית לא תיעצר`, נרשם בדו`ח, `הקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות 67` נראית רחוקה מאי פעם`.

המסמך, בעל 16 העמודים, מציין כי האוכלוסיה היהודית בשטחי C מונה כ-310,000 בני אדם, לעומת 150,000 פלסטינים, אשר מספרם עמד בשנת 1967 על כ-320,000 בני אדם. לעומתה, האוכלוסיה היהודית באותה השנה, עמדה על כ-200,000 בני אדם בלבד.

הדו`ח מתאר כוונה אירופאית להקים עבור האוכלוסיה הפלסטינית בתי ספר, מבנים קהילתיים, מרכזי בריאות, וכן סלילת כבישים וטיפול בתשתיות. בדו`ח סופגת ישראל ביקורת קשה על כך שהרסה מבנים ותשתיות בכפרים הפלסטינים והיא נדרשת לעצור מפעולותיה אלה באופן מיידי. הדו`ח, שמביע תמיכה ברשות הפלסטינית, מציע את סיועו של האיחוד האירופי בפיתוח תוכניות בכל רחבי הגדה המערבית, לרבות שטחי C הנמצאים, כאמור, תחת שלטון ישראלי, ואף קורא להגירתה של אוכלוסיה פלסטינית לאזור.

הדו`ח גם מציין כי שטח C, יחד עם מזרח ירושלים, לא נהנה מהצמיחה בכלכלה בגובה של 9% שחוותה הגדה המערבית, מאז ההתרסקות שאירעה בתחילת האינתיפאדה השנייה בשנת 2000. הדו`ח מוסיף ומגנה מתנחלים יהודים בבקעת הירדן אשר משתמשים ברוב משאבי המים באיזור, ומביע `דאגה גדולה` מכך שישראל הרסה מאגרי מים במקום - טענה שנדחתה בעבר על ידי משרד החוץ.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב