קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המדינה לא מכירה בנישואים בין ישראלית לניגרי
haaretz
טלילה נשר
11.01.2012
http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1614094

רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים מסרבת לאפשר ליפעת זהר, ישראלית בת 42, לממש את חיי הנישואים שלה עם בעלה הניגרי, גודלאק אייאמו. לטענת המשרד, מדובר בתירוץ להבאת ילדים לעולם.

לפני כשנה נישאו השניים בניגריה, ומאז מסרבת הרשות לאפשר להם להתחיל הליך מדורג להתאזרחות של בן זוג זר בארץ. התהליך נמשך כמה שנים, ומבוקר כל העת על ידי המדינה לבחינת כנות הקשר.

בתגובת הרשות, שאף קיבלה את חתימתה של הלשכה המשפטית במשרד הפנים, נכתב בסירוב לבקשה כי זהר `ביקשה שיתחשבו בגילה המתקדם מאחר שהיא ‘רוצה לפחות להביא ילד אחד, לפני שיהיה מאוחד מדי` - אמרה המעידה על כוונותיה האמיתיות של המשיגה בכניסתה לקשר זוגי עם המשיג (אייאמו, ט`נ)`.

בנימוקים לסירוב שהועברו לזהר, נתן לה משרד הפנים הסבר נוסף ולפיו `עבורך אלו נישואים שלישיים ופעם שנייה לזר, ועבור מר גודלאק אלו נישואים שניים`.
נימוק אחר קבע: `לטענתך את זו שמימנת את כל עלות הטיסה ואף קנית את הטבעות תוך הבטחתו שיחזיר לך את הכסף כשיעבוד בישראל`.

עוד נכתב על ידי הרשות כי `המשיגים לא הניחו לפני המשיב ואף לא לפני כבוד ועדת ההשגה תשתית עובדתית מספקת התומכת בכך כי מדובר ביחסים כנים ואמיתיים ולא במהלך שכל תכליתו בגדר עסקת תן וקח - עבור המשיג מתן מעמד בישראל ועבור המשיגה דרך להיכנס להריון, כנטען על ידה`, וכי בתקופת ההיכרות של הזוג בישראל שהה אייאמו במדינה באופן בלתי-חוקי.

זהר סיפרה אמש כי `רק ביקשתי שיתנו לבעלי להיכנס ואין לי שום התנגדות שימשיכו לעשות את עבודתם ולבחון את את הקשר, איך מלכתחילה אפשר לשלול על הסף קיום קשר כן? איזו מדינת חוק מתוקנת עושה דבר כזה?`. זהר הוסיפה ואמרה: `התגובה שלהם כל כך לא רצינית, מזלזלת ומעליבה, והיא מקשה על התפקוד היום-יומי שלי. הם מתייחסים אלי כאילו עשיתי איזו עסקה בשביל ללדת ילד בגיל 42, בעוד שמדובר בקשר אמיתי שמבוסס על אהבת אמת`.

`מה שכתבה רשות ההגירה מדבר בעד עצמו`, אמר עורך דינה של זהר, ידין עילם: `יש כאן יחס מחפיר לאזרחית ישראל שזכות היסוד שלה לחיי משפחה עם בעלה נפגעת. הלשכה המשפטית תומכת בעמדה ולא מתביישת להשתמש בטענות שוביניסטיות ומכוערות, שמתבססות אך ורק על רצונה של הרשות למנוע מבני הזוג להתאחד. לא ניתן להמשיך ולפעול בניגוד לפסיקה ולנהלים ואני תקווה שהרשות תתעשת, לפני שניאלץ לפנות לערכאות המשפטיות`.

מרשות האוכלוסין וההגירה סירבו להתייחס לדברים בטענה כי `אין צורך בפרשנות` ומסרו: `אדם המעוניין לקבל הסברים על תגובות שניתנו לבקשתו רשאי לפנות לכל לשכה ולקבל הבהרה`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב