קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הופסקה הכשרת הקרקע החדשה במאחז רמת גלעד
haaretz
עמירה הס
11.01.2012
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1614147
עבודות הכשרת הקרקע שבוצעו ביום רביעי שעבר במאחז רמת גלעד, כחלק מהסכם הפשרה בין המדינה למתנחלים, הופסקו בו ביום. לדברי המינהל האזרחי, הוא דאג להפסיקן משום ש`מדובר בפעילות שנעשתה שלא כחוק על אדמות מדינה`. אך תושב הכפר ג`ינספוט, ח`אדר אבו עיד, אומר שמדובר באדמתו הפרטית, ושהעבודות הופסקו לאחר שהתלונן במשטרת קדומים על הפלישה לאדמתו.

מהמינהל האזרחי נמסר שאבו עיד מוזמן להגיש את מסמכיו ולהוכיח שזו אדמתו הפרטית. לפי שכבות המיפוי על סמך תצלומי אוויר, שתנועת שלום עכשיו קיבלה מהמינהל האזרחי (לפי החוק לחופש המידע), החלקות שאבו עיד טוען לבעלות עליהן מוגדרות פרטיות. עם זאת, בעבר התגלו העדר חפיפה ואי דיוקים בין המידע שנמסר לשלום עכשיו לרישומים שהמינהל האזרחי נסמך עליהם עכשיו.

בכפר ג`ינספוט, שקיבל את פרטי הסכם הפשרה משלום עכשיו - אף גורם ישראלי רשמי לא טרח ליידע אותם - אומרים כי תקרית קטנה זו מוכיחה שמדובר בהסדר שרק ימשיך לפגוע בהם.

עוד אומרים בג`ינספוט שגם מה שהוכרז `אדמות מדינה` הן אדמות של משפחות הכפר, שלא הושלם תהליך רישומן בטאבו לפני כיבוש הגדה ב-1967. בשטח שממערב לג`ינספוט, שהוכרז אדמת מדינה, יש חלקות אדמה שבעליהן הפלסטינים נזקקים לתיאום ביטחוני כדי להגיע אליהן, אם משום שהן כלולות בגדר הביטחון שמקיפה את קרני שומרון או בשל הקירבה למאחזים.

משפחות בכפר ניהלו מאבק משפטי ממושך ויקר כדי להוכיח שנעשו זיופים ב`רכישה` כביכול של אדמתם, בידי יזמים ישראלים. אחרי כ-20 שנה, הוועדה לרישום ראשון אכן דחתה את בקשת הרישום של אותם יזמים, אך בינתיים לא יכלו אותן משפחות לעבד את אדמתן ולהגן עליהן מפגיעה.

בתנועת שלום עכשיו - שהגישה את העתירה לבג`ץ נגד ששת המאחזים ובהם רמת גלעד - אמרו אתמול ש`המתנחלים מנסים להערים אפילו על השר בגין, ולהמשיך לפעול כאילו אין דין ואין דיין. לצערנו, ההסכם המביש עם המתנחלים ברמת גלעד שולח מסר ברור למתנחלים שכל בנייה בלתי חוקית תוכשר בסופו של דבר`.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב