קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דו"ח אירופי: להכין "רשימה שחורה" של מתנחלים
ynet
אליאור לוי
18.01.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4177035,00.htmlראשי משלחות האיחוד האירופי ברשות הפלסטינית גיבשו מסמך, שבו המלצות שונות שנועדו לחזק את אחיזתה של הרשות במזרח ירושלים וללחוץ על ישראל לשנות את מדיניותה בשטחים. במסמך, שפרטיו הגיעו אמש (ג`) לידי ynet, ממליצים ראשי המשלחות לאיחוד להרכיב `רשימה שחורה` של מתנחלים המוגדרים אלימים כדי לשקול לאסור עליהם להיכנס למדינות האיחוד האירופי, וכן לבחון את האפשרות לאשר חוקים שימנעו העברת כספים מארגונים בשטחי מדינות האיחוד לבנייה ישראלית במזרח ירושלים.

במסמך שניסחו ממליצים ראשי המשלחות לבכירים באיחוד המבקרים במזרח ירושלים להימנע מליווי של נציגים ישראלים רשמיים, כנהוג לפי כללי הטקס, או של אנשי ביטחון. הם ממליצים להם גם להדריך מפעילי חברות תיירות אירופים להימנע מתמיכה בעסקים ישראליים הממוקמים במזרח ירושלים, ולהעלות את המודעות הציבורית במדינות האיחוד לגבי מוצרים ישראליים שמקורם בהתנחלויות או במזרח ירושלים.

ראשי המשלחות האירופים ממליצים לאיחוד גם לקדם הקמת נציגויות של אש`ף במזרח ירושלים, ולעודד אירוח של בכירים באש`ף בנציגויות ובמשרדים של מדינות האיחוד שם.
דיפלומט מערבי אמר ל-ynet כי האירופים מודעים היטב להשלכות של ההמלצות הללו. `אנחנו מקווים שהניתוח וההמלצות של ראשי המשלחות יעודדו את האיחוד האירופי לנקוט צעדים ממשיים כדי להפסיק את הרחבת ההתנחלויות, כולל חקיקה שתרתיע או תמנע עסקאות פיננסיות שמאפשרות בנייה בהתנחלויות`. הוא הדגיש כי המצב הנוכחי דורש להכניס מכניזם יעיל בקרב מדינות האיחוד נגד קשרים כלכליים הקשורים לבנייה בהתנחלויות.

בנייר שכתבו ראשי המשלחות, הם מביעים דאגה מהתגברות הבנייה הישראלית במזרח ירושלים, שלדבריהם מערערת את היכולת להגיע לפתרון של שתי מדינות בגבולות 1967. האירופים כתבו בו כי ללא חלוקת ירושלים, שתשמש כבירת שתי המדינות, לא ניתן יהיה להשיג שלום יציב בין ישראל לפלסטינים.

`הממשלה תומכת בהתיישבות במזרח ירושלים`
במסמך מחלקים ראשי המשלחות מאירופה את הבנייה במזרח ירושלים לשני סוגים: האחד - הבנייה של שכונות בשטחים שנמצאות מעבר לקו הירוק כמו הר חומה וגילה, והשני - בנייה שבמסגרתה מתיישבים מתנחלים בשכונות ערביות במטרה, לדברי האירופים, להציב עובדות בשטח וכך למנוע את חלוקת העיר. האירופים מציינים במסמך כי סוג ההתיישבות השני הוא תוצאה של יוזמות פרטיות, אך לדבריהם, סגנון התיישבות כזה אינו יכול להתקיים ללא תמיכה מממשלת ישראל.

`בהתחשב בצורך הדחוף להתמודד עם המצב בהתאם לעמדת האיחוד האירופי ולחוק הבינלאומי, רכישת קרקעות בכוח או האיום להשתמש בכוח לשם כך, אינם קבילים`, קבעו. המסמך מתייחס למדיניות ישראל, הממשלתית והמוניציפלית במזרח ירושלים, במגוון מובנים כמו חינוך, כלכלה, בריאות, תנועה והרס בתים, שבהם קיימת לדברי המנסחים אפליה.
חשיפת המסמך עוררה מיד תגובות בקרב ארגוני שמאל ישראליים. בתנועת `סולידריות` אמרו: `בזמן שידידינו באירופה שולחים אותות מצוקה ואזהרה, ממשלת ישראל ממשיכה להחזיק את הרוב השפוי בן ערובה למדיניות ההתנחלויות חסרת האחריות של הימין ההזוי. אזרחי ישראל שרגלם לא דורכת בירושלים המזרחית, ימשיכו לשלם את מחיר הפחדנות והיעדר החזון של מנהיגות חלולה`.

רק בשבוע שעבר נחשף ב-ynet מסמך אחר שחיברו ראשי משלחות האיחוד האירופי ברשות, שבו הם קוראים לקדם פרויקטים עבור האוכלוסייה הפלסטינית בשטחי C - המוגדרים שטחים בשליטה ישראלית - ללא תיאום עם ישראל.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב