קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עימותים בפינוי מאחזים: אבנים, פצועים ועצור
ynet
עומרי אפרים
19.01.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4177751,00.html

לילה אלים ביהודה ושומרון. שני מאחזים פונו לפנות בוקר (יום ה`), באחד מהם התפתחו עימותים בין השוטרים למתנחלים, שהסתיימו בשלושה עצורים ובשישה פצועים. בנוסף, נפצעו שלושה שוטרים באורח קל. במאחז יישא ברכה שליד יריחו הרסו פקחי המנהל האזרחי שישה מבנים, עשרות מתנחלים התעמתו עמם. בנוסף פונה גם מאחז עוז ציון הסמוך ליד בית אל, שכבר פונה בעבר.

מאות שוטרים הגיעו לפינוי המאחז הלא-חוקי יישא ברכה והפקחים הרסו את ששת המבנים, בהם מתגוררות חמש משפחות. המתנחלים טענו כי השוטרים נהגו באלימות ולדבריהם תשעה נפצעו במהלך הפינוי. במשטרה מסרו ששלושה מתנחלים נעצרו ואמרו כי נתקלו בהתנגדות מאסיבית מצד המתנחלים, שכללה יידוי אבנים וצמיגים בוערים.

לדברי השוטרים, אחד המתנחלים סירב להתפנות, התבצר על הגג והתעמת עם השוטרים. הגג קרס ושלושה שוטרים שנפצעו באורח קל פונו לבית החולים הדסה הר הצופים. איתם פונו להדסה גם שלושה מתנחלים. ארבעה מהפצועים מוגדרים במצב קל ושניים עדיין בהערכת מצב. במקביל פונו פונו להדסה עין כרם שלושה פצועים נוספים, ששוחררו זמן קצר לאחר מכן.

בדיוק לפני שבוע פינו פקחי המינהל האזרחי את מאחז מצפה אביחי (גבעה 18) שליד קריית ארבע, הכולל עשרה מבנים, תשעה מהם מאוכלסים. פינוי המאחז הבלתי-חוקי שליד חברון הסתיים ללא עימותים, וכוחות הביטחון נותרו פרושים באזור. בעבר כבר פונה המאחז, ונבנה מחדש. פינוי קודם, הסתיים ללא עימותים.


בתוך כך נערכת הכנסת להצבעה על `חוק מגרון`, להסדרת מאחזים באזור יהודה ושומרון, שיובא ככל הנראה להצבעה בכנסת בקריאה טרומית בשבוע הבא.

הצעת החוק של ח`כ זבולון אורלב (הבית היהודי) קובעת כי הוראה להריסת בית לא תתבצע לפני שהוכיח דורש הקרקע בבית המשפט כי הוא הבעלים החוקי שלה. הנהלת הקואליציה החליטה כי אם לא תתקבל עמדת הממשלה בנוגע לחוק עד שבוע הבא, יינתן חופש הצבעה לחברי הכנסת מהקואליציה. הממשלה עשויה להתייצב מאחורי הצעת החוק שתכשיר מאחזים בלתי חוקיים בגדה. על ההצעה חתומים 20 חברי כנסת מהליכוד, ישראל ביתנו, ש`ס, הבית היהודי, האיחוד הלאומי ויהדות התורה, אך היא עוררה ביקורת דווקא בקרב שרי הליכוד הבכירים, שטענו כי בנייה על קרקע פרטית תזיק לכלל ההתיישבות.


הצעת החוק המתיימרת להגן על מחזיקים במקרקעין ביהודה ושומרון מתייחסת רק לבנייה בגדה ורק לשכונות שבהן לפחות 20 יחידות דיור. בהצעה נכתב: `הוקמה שכונת מגורים באזור על מקרקעין שאדם טוען לבעלות עליהם, כולם או חלקם, אך לא פנה לבית המשפט המוסמך בבקשה לסילוקו של המחזיק במקרקעין במשך למעלה מארבע שנים מאז הקמת שכונת המגורים, ולא היה כל סימן במקרקעין להיותם בבעלותו, לא יפונו המבנים בשכונת המגורים ולא ייהרסו, והם ייוותרו בידי המחזיק בהם`.

הסתייגות אחת אינה קשורה לפינוי המאחז: `רשאי בית המשפט להורות על פיצויו הכספי של הטוען לבעלות או במקרקעין חלופיים בקרבת מקום ובשווי דומה, אם נוכח כי הוא בעל המקרקעין`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב