קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מה פתאום שתושבי מגרון יסכימו לפשרה? גם הם יודעים עד כמה נתניהו רוצה להבחר מחדש
nrg
יעל פז מלמד
23.01.12
http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=8551ffe62453f72d38ac0d2facc1e189&id=3283

התשובה של קשת לתוכניתו המצליחה של גיא פינס בערוץ 10, היא תוכנית בשם אנשים, שהרבה מזמנה מוקדש לבנייה של פליטי תוכניות הריאליטי של קשת כסלבס החדשים, שיישארו אתנו כמה שבועות, ומיד יוחלפו בפליטים שזה מקרוב הגיעו. אתמול (יום א`), בעת זיפזופ שלא התכוון לתת שום סיכוי, צדה את עיני כתבה על סלבס ישנה, שנמצאת אתנו כבר עשרות שנים. דניאלה וייס. כתב של התוכנית יצא לבקרה במדינה שלה _ מדינת ההתנחלויות, שוטט אתה בין צאן מרעיתה שבקלות יכולים להיות נכדיה, נערים ארוכי פיאות ורחבי כיפות, שחיים בבועה משלהם, בה מותר להם לעשות הכל, לעבור על החוק, לפרוע פרעות בפלשתינים, כי הכל `לשם שמיים` ובחסות ממשלת ישראל והצבא.

תוך כדי הכנת קפה לאורח שהגיע מ`הארץ` (לא העתון, מדינת ישראל), או דילוג על גבעות טרשים כאלו ואחרות, שטחה וייס את משנתה המדינית, לפיה גבולות ארץ ישראל כוללים את סיני וחלק מממלכת ירדן, וכמובן שאת כל שטחי הגדה, כולל הכל. הלהט המשיחי, דרך אגב, הוא אותו הלהט הן כאשר מדובר בגדה המערבית, בסיני ובשטחים של המלך הירדני. ה-כ-ל שלנו, את ה-כ-ל צריך או לכבוש מחדש, או להחזיק היטב, אם זה עדיין אצלינו.

ואז יצאנו לטיול של חורף עם הגברת לעבר מאחזון בלתי חוקי (שאת שמו אינני זוכרת, מרוב מאחזונים בלתי חוקיים), שלילה קודם נהרסו חמשת בתיו הארעיים בידי כוחות הבטחון, ששלחו לשם חיילים ושוטרים, הקציבו כספים, תיכננו את ההפתעה, השקיעו מאמץ כדי ש`הפינוי` ייעשה כמו שצריך. והלכו. השאירו את השטח לצד השני של המשוואה הידועה מראש _ נוער הגבעות ודניאלה וייס. כללי המשחק ידועים מראש לכל המשתתפים: הצבא או המשטרה הורסים, כי כך קבע החוק, עוזבים, וכמה שעות אחר-כך הנערים והנערות בונים הכל מחדש, מכניסים את הציוד שהיה בבתים הקודמים, ותוך יומיים קמה ההתנחלות הבלתי חוקית מחדש, כדי שכוחות הבטחון שוב יפתיעו ויהרסו, הם יבנו, וחוזר חלילה. דניאלה וייס מרוצה עד השמיים, גם חלק ניכר מחברי הכנסת של הימין, והשקט שב למעונם.

כך מתנהלת לה מדינת הגבעות ההיא, כשפה ושם, כשאין לכמה מאות המטורפים שם מספיק תעסוקה, כי הם כבר בנו את כל מה שנהרס, והצבא אינו עומד בקצב שלהם, הם יוצאים לאיזה `מבצע` תג מחיר, ושוב עולה רמת האדרנלין בדמם ובדמה של דניאלה וייס לרמות הרגילות. מחלקת החדשות של ערוץ 2 ממעטת לסקר את הפעילות הזו, כי למי יש כוח. הכל חוזר על עצמו. וכך, אנו מתוודעים לנעשה שם בתוכנית שנועדה לקדם את גיבורי התרבות לרגע של קשת.

צריך לקוות שראש הממשלה מכיר את המצב לאשורו, לא מפני שיש תקווה שהוא ישנה אותו, ודאי שלא שבוע לפני הפריימריז, אלא כדי שבלו`ז הצפוף שלו לא ייגזל זמן על נסיונות לשכנע את מתנחלי מגרון להסכים להסכם הפשרה אליו הגיע בעמל רב ח`כ בני בגין, ולפיו יועתקו בתיהם של תושבי ההנחלות הזו, שבנויה כולה על קרקע פרטית, כמה מאות מטרים, לאדמה בבעלות המדינה, שתבנה להם את הבתים החדשים, וגם תעניק להם פיצוי כספי, כיאה לפינוי-פיצוי. מתנחלי מגרון _ איך לא, מתנגדים. מגובים בחברי כנסת ושרים מהימין דוגמת זאב אלקין _ אלא מה, אבל גם יו`ר הכנסת והאיש שרואה עצמו מועמד רציני לנשיא המדינה ראובן ריבלין, וגם שרת התרבות לימור ליבנת, הם בזים לכל מי שמציע להם לזוז מילימטר מהאדמה שהתיישבו עליה בניגוד לחוק, והם יודעים למה.

הם יודעים שכל זמן שהממשלה הנוכחית תשלוט, איש לא יעז לגעת בהם. הם יודעים שברגע שיפריחו לאוויר העולם איום קטן על כך שהימין יוריד את נתניהו, כמו שהיה בעבר, האיש נתקף פאניקה אמיתית, ועוזב אותם לנפשו. כל-כך גדולה תאוות השלטון שלו, וכל-כך עצומה הפוביה שלו מפניהם. מספיק להזכיר את השם עמונה, התנחלות שפונתה באלימות גדולה מדי בזמן ממשלת אולמרט, ונתניהו נתקף חלחלה, וחוזר למקומו הטבעי _ עושה דברם של המתנחלים הקיצוניים. הוא לא יאבד שוב את השלטון למען שלטון החוק.

וכך, אם `אנשים` תשרוד שנה או שנתיים, יש להניח ששוב ישלחו מישהו לגבעות המוריקות של ההתנחלויות, כדי לעקוב אחרי מסעה של דניאלה וייס ונעריה, שאולי כבר ישיקו לגיל של הנינים שלה, ושוב ייראו התמונות של כמה קרשים הרוסים באחת ההתנחלויות הבלתי חוקיות, ולידם בשקט, באין מפריע, ייבנו שני בתים חדשים, ישימו כמה מזרונים על הארץ, והנה לנו `התנחלות`. ודניאלה וייס תגיד שהיא כבר אמרה לנו בעבר שהארץ כולה שלנו, מהפרת עד החדקל, ונתניהו יתחנן בפני המתנחלים לקבל הסכם נדיב במיוחד של המדינה, שמפוני המאהלים בשכונת התקווה יכולים רק לחלום עליו בלילות קפואים, והם _ המפונים, ימשיכו להצביע עבור נתניהו, וישראל תמשיך להגיד שאין פרטנר למשא ומתן, ושהפלשתינים אשמים בכל, וישראל מאד רוצה שלום, אבל יודעת ש....
אלא אם כן יצליח הגוש הגדול של מצביעי מרכז-שמאל לשנות סוף סוף את מה שנראה כמו גורל שאין ממנו מפלט.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב