קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

צה"ל תקף בעזה בתגובה לירי, ארבעה נפצעו
ynet
אליאור לוי
16.02.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4190524,00.html
כלי טיס של חיל-האוויר תקפו הלילה (ה`) שתי מטרות בצפון ובמרכז רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות למערב הנגב. בהודעה של דובר צה`ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות. הפלסטינים מסרו כי ארבעה בני אדם נפצעו.

`צה`ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה`ל וימשיך לפעול נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות`, נאמר בהודעה.

לפי הפלסטינים, המטרות שהותקפו הן שני מרכזי אימונים, אחד של הזרוע הצבאית של חמאס הנמצא בשכונת תופאח במזרח עזה, והשני של הזרוע הצבאית של הג`יהאד האיסלאמי שבמחנה הפליטים נוסיראת במרכז הרצועה.

אמש נורו ארבע רקטות קסאם מצפון רצועת עזה והתפוצצו במערב הנגב. שתי רקטות התפוצצו בשטח פתוח במועצת חוף אשקלון, ושתיים נוספות באזור שדות נגב. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. לא נשמעה אזעקת `צבע אדום`.


מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים כי מסוקי חיל האוויר ירו לעבר שטחים פתוחים שמפרידים בין החלקים המזרחיים של שכונת סג`אעיה בעיר עזה ומחנה הפליטים ג`בליה לבין גדר המערכת עם ישראל. מצה`ל נמסר כי הירי בוצע לעבר נקודות חשודות, וגם הוא בא בתגובה לירי רקטות הקסאם אתמול לעבר יישובי הדרום.

בשבוע האחרון נורו שתי רקטות מרצועת עזה. בשבת התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח באזור הנגב המערבי. לא היו נפגעים או נזק. בתגובה תקף חיל האוויר שני יעדים ברצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי בן 60 נהרג בתקיפה. מדובר צה`ל נמסר כי היו פגיעות מדויקות במטרות: שתי מנהרות טרור במרכז ובצפון הרצועה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,