קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

וינשטיין הורה על חקירת הבנייה בהתנחלות שילה
walla
יהושע בריינר
01.03.12
http://news.walla.co.il/?w=/9/2513328

יד אחת מאשרת ושנייה חוקרת, היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בצעד חריג הורה היום (חמישי) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לפתוח בחקירה פלילית בגין בנייה בלתי חוקית של עשרות יחידות דיור על אדמות מדינה בהתנחלות שילה. זאת בתשובה לעתירת בג`ץ שהגיש ארגון `שלום עכשיו`, בשלבי הבנייה הראשוניים של היחידות, בטענה כי הבנייה לא קיבלה את ההיתרים הנדרשים.

על אף הודעת היועץ המשפטי, יחידות דיור שבנייתם כבר הסתיימה הוכשרו בדיעבד על ידי משרד הביטחון והמנהל האזרחי בשבוע שעבר. האישור של משרד הביטחון והמנהל האזרחי הינו חלק מכ-650 אישורים שהוציאו ליחידות נוספות, חלקן כבר בנויות.


חקירה פלילית בעניין זה הינה צעד חריג שכן עד היום, למעט מקרה בודד, לא נפתחה חקירה על בנייה בלתי חוקית בהתנחלויות. נראה כי ההחלטה היום באה על רקע המחלוקת בין המדינה למתנחלי מגרון ומשמשת כמסר לראשי המתנחלים לפיו הקמת מבנים איננה רק לא חוקית אלא גם תגרור אחריה רישום פלילי. זאת על אף השוני בין המקרים כאשר חלק מהמבנים במגרון מצויים על קרקע פרטית, כלומר במצב משפטי חמור עוד יותר מזה של אלה בשילה.

`סוף סוף, אחרי שנים ארוכות, המדינה מבהירה למתנחלים שבנייה בלתי חוקית איננה דבר שולי אלא עבירה פלילית`, אמר עורך הדין מיכאל ספרד המייצג את `שלום עכשיו` בעתירה. `עד היום אף אדם לא הועמד לדין על בנייה בלתי חוקית במאחזים ובהתנחלויות, וכאן בא היועץ המשפטי לממשלה ומבהיר את העניין חד משמעית`, אמר עו`ד ספרד. `על רקע המשא ומתן להכשרת מגרון, אני רואה בעיתוי ההודעה מסר חשוב למתנחלים. הכשרה בדיעבד של המבנים נותנת מוטיבציה למתנחלים להמשיך ולהפר את החוק ומהווה בפועל עקיפה של התחייבויות הממשלה שלא להקים התנחלויות חדשות`, אמר.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב