קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

זכותון לאסירות ביטחוניות בבתי הסוהר בישראל
הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל
זְכוּתֵּךְ

לכבוד יום האישה הוצאנו זכותון לאסירות הנועד לשמש את האסירות הביטחוניות השוהות בבתי הכלא השונים בישראל ואת משפחותיהן. הזכותון נועד גם להעשיר את הידע לגבי הזכויות החוקיות של נשים בגדה המערבית, במקרה ומישהי מהן או מבני משפחותיהן נעצרו.
זכותון זה נערך על־ידי המחלקה המשפטית בוועד נגד עינויים בישראל. הוועד הוא ארגון עצמאי ובלתי־תלוי לזכויות אדם, הפועל למען בני אדם באשר הם, ללא הבדל מין, דת והשתייכות לאומית,בישראל ובשטחים הכבושים. הוועד פועל במטרה להגן עליהם מפני עינויים, התעללויות ופגיעות אחרות של רשויות החקירה והאכיפה - כלומר משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי, שירות בתי הסוהר וצה”ל. בכך פועל הוועד על פי ערכי המוסר והדמוקרטיה ועל־פי החוק הישראלי והבינלאומי.
הזכויות המפורטות בדף זה הינן הזכויות העומדות לתושבות הגדה המערבית על פי הצווים הצבאיים אשר בתוקף בגדה. מרבית המידע המצוי בזכותון נכון גם לגבי כלל העצירים והאסירים, פרט לנושאים המיוחדים לנשים בלבד.
הזכותון התפרסם בערבית, עברית ואנגלית.
שלשום (6.3.12) הגשנו ליועץ המשפטי לממשלה ולמצ`ח שתי תלונות קולקטיביות המבוססות על עדויות ותצהירים של 29 אסירות פלסטיניות שריצו את עונשן בבתי סוהר בישראל.
ד`ר ישי מנוחין, מנכ`ל
הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל
טל`: 02-6429825
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב