קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לכבוש את לונדון: הפלסטינים בדרך לאולימפיאדה
ynet
AP
08.03.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4200246,00.html


להיאחז ברוח הספורטיבית: בהא אל-פרא בן ה-19, מתרוצץ בין המהמורות של עזה כשלרגליו זוג נעלי ספורט זולות ומתאמן במרץ לקראת השתתפותו במרוץ למרחק 400 מטרים באולימפיאדת לונדון. במשך כשלוש שעות ביום מקיף אל-פארה את רחובות הרצועה ואחר הצהריים הוא עושה את ההשלמות המתאימות בחדר הכושר.

המשלחת הפלסטינית למשחקים האולימפיים בקיץ תמנה ארבעה ספורטאים, שאף אחד מהם לא הצליח לעמוד בקריטריון הסף האולימפי. לדברי אל-פארה, `זה לא קל להיות ספורטאי בעזה. אני יודע שאנשים רבים ומומחים אומרים שזכייה במדליה היא פנטזיה, אבל יש לי אמונה ששום דבר אינו בלתי-אפשרי, אם אתה נחוש`.

`גם לנו יש זכות להשתתף`

בכול הקשור לתנאים ראויים, לא השתנה הרבה מבחינת הספורטאים הפלסטינים מאז ההשתתפות הראשונה במשחקים האולימפיים באטלנטה 96`. הרשויות בעזה פועלות על השקעה לטווח הארוך וזה כולל בניית בריכה אולימפית ובקשה לסיוע זר לצורך מימון הקמת ארבעה חדרי כושר גדולים.

מאג`ד אבו-מארחיל, מאמנו של אל-פרא, שייצג את הפלסטינים באטלטנה והתחרה שם בריצה ל-10,000 מטרים, נזכר בהתרגשות כשהניף את הדגל הפלסטיני על אדמת ארה`ב. `זה מסר לכל העולם`, אומר המאמן, `שגם לפלסטינים יש את הזכות להשתתף במשחקים`. ההישג של חניכו אל-פארה איטי בשלוש שניות מהמינימום האולימפי.

אל-פרא תצטרף בקרוב לריצה למרחק 800 מטרים - וורוד משלחה בת ה-19 משכם – וייצא עמה להשתתף במחנה אימונים מאובזר כראוי בקטאר. המשלחת הפלסטינית ללונדון תכלול גם את השחיינים אחמד ג`יבריל בן ה-20 וסבין חזבון בת ה-17. השניים צפויים להתאמן בספרד. אל-פרא החל לרוץ כבר בגיל 7 והוא מספר שאמו דאגה לרכוש עבורו מזון בריאותי, למרות ההכנסות המועטות של המשפחה. האני אל-חלבי, נציג רשמי של הוועד האולימפי הפלסטיני, סבור כי המדליות יחכו. לדבריו, `כדי ליצור אלוף אולימפי, אתה צריך לפחות 15 שנה. אין לנו עדיין את התקציבים הנדרשים ואת המתקנים המתאימים`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב