קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אחרי שיודעה על הטעות, חולוד מיד הורידה את התמונה מהעמוד שלה.
מאת אורי יעקבי קלר
המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית
18.3.2012
http://www.alternativenews.org/hebrew/index.php/opinion/29-2010-09-20-14-14-21/989---q---q

“או”ם שמום” היה הביטוי בו השתמשה ראש הממשלה הישראלית גולדה מאיר בהדגישה את העוינות של הממסד הישראלי לארגון שאיפשר את קיומו. עבור המנגנון ההסברה הישראלי, כל אמצעי הוא לגטימי כדי לערער את הלגיטמיזציה של האו”ם. כל אמצעי הוא לגטימי כדי להסיט את דעת הקהל הבינלאומית מההתנהגות והפרת החוק הבינלאומי המתמשכים של ישראל, כגון הטבח האחרון בעזה.

או`ם שמום?

בואו ניקח את המקרה האחרון של חולוד באדאווי. אירוע חסר משמעות שנוצל בצורה צינית כדי להסיט דעת קהל מהפשעים שבוצעו על ידי ישראל בעזה. לפני מספר ימים, חולוד באדאווי, עובדת באו”ם, תיארה את דעתה האישית בעזרת פוסט בטוויטר שכלל תמונה של ילד עזתי שנרצח על ידי ההפצצות. בטעות, נטען כי התמונה מתארת מקרה שקרה בהפצצות האחרונות, למרות שהייתה זאת תמונה של תאונת מכונית ב - 2006 שסוכנות רויטרס פרסמה - גם כן בטעות - בעקבות ההפצצה הישראלית. אחרי שיודעה על הטעות, חולוד מיד הורידה את התמונה מהעמוד שלה.

טעות זאת משמשת עכשיו כטענה חשובה בקמפיין כנגד חולוד באדאווי, כמו גם כנגד האו”ם. רון פרוסור, שגריר ישראל באו”ם, ודובר צה”ל דורשים לפטר אותה מהסוכנות לעניינים הומניטריים של האו”ם (אוצ’ה). האם ניתן לדמיין התנהגות יותר צינית משני המקורות האלו שהיו בחזית ההסברה הישראלית שהצדיקה את הטבח בעזה לפני שלוש שנים?

בואו ננסה לשים דברים במקומם: אנשים חפים מפשע, כולל ילדים, איבדו את חייהם בהפצצות האחרונות על עזה על ידי חיל האוויר הישראלי. חולוד באדאווי לא המציאה את המציאות הבלתי מקובלת הזאת. חולוד באדאווי צריכה לקבל את תמיכתנו והכבוד שלנו עבור פעילותה הבלתי פוסקת למען תמיכה בזכויות אדם וכבוד האדם.

השאלה האם היא הפרה את חוזה העבודה שלה עם סוכנות האו`ם היא נושא שעל הממונים עליה להתמודד עימו, לא הבעיה שלנו הנאבקים למען ההגנה על זכויות האדם והלאום הפלסטיניות. באשר לאותם פעילים שטוענים שהטעות של חולוד - לא `שקר` כמו שחלקים מהם מיהרו לכתוב - פוגעת באמינות האו`ם, בואו נזכיר שמאז המלחמה בקוריאה (1950) וההתערבות בקונגו (1960) - להזכיר רק כמה דוגמאות - האו`ם איבד גם אמינות וגם לגיטימיות מוסרית, הרבה לפני שחולוד באדאווי נולדה.

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב