קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטינים שרצו להגיע להופעת מדונה ונבלמו בחומה: "סליחה שלא הצלחנו להגיע להופעה שלך למען שלום במדינת אפרטהייד"
חגי מטר
MySay
1.6.2012
http://www.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aaazzy

לאחר שקבוצות פלסטיניות, ישראליות ואחרות ברחבי העולם קראו למדונה להחרים את ישראל כל עוד שזו מקיימת משטר הפרדה גזעי בשטחים הכבושים, הודיעה הזמרת המפורסמת שתקדיש את הופעתה למען השלום. 600 כרטיסים הוקצו לפעילי ארגוני שלום שונים, ומהם גם כמה ל`אנרכיסטים נגד הגדר`, שסירבו לקבל את הכרטיסים.

`חברינו נמצאים בכלא פתוח וזכויותיהם הבסיסיות נמנעות מהם`, אמרה פעילה בקבוצה לוואלה! `חברינו מנועים מלהגיע למופע בגלל שהם חיים תחת מדיניות של הפרדה שמונעת את חופש התנועה שלהם. אנחנו לא מוכנות לקבל את השוחד הזה`.

כדי להוכיח את הטענה ביימו חברות בקבוצה סרטון שממחיש את משמעות הכיבוש עבור הפלסטינים. בעוד שאזרחים ישראלים, פעילי שלום ואחרים, יכולים להגיע בחופשיות להופעה, ובעוד שיהודים תושבי השטחים יכולים גם הם ליהנות הערב מהאירוע ברמת גן – האחים סעיד ומוחמד אמירה מנעלין נשארים גם הערב מאחורי חומות.

בסרטון נראים השניים כשהם נושאים כרטיסים בידיהם וצועדים לעבר החומה שמקיפה את כפרם ושמאחוריה לכודות קרקעות חקלאיות של הכפר. לאחר שהם מנסים לקרוא לחיילים שיבואו לפתוח את השער, ולאחר שהם מנסים לעבור דרך המחסום הקרוב, מתקשרים האחים למת`ק הישראלי ומבקשים להסדיר מעבר לצורך ההופעה – אך גם ניסיון זה נכשל.

`גברת מדונה, אני רוצה להתנצל על כך שאני לא יכול להגיע להופעה שלך`, אומר בסוף הסרטון אחד האחים. `השירה שלך למען שלום, במדינת אפרטהייד, לא עוזרת לשלום האמיתי. בשבילי, כפלסטיני, אני לא יכול להכנס. אני מדוכא, ולא נותנים לי היתר לכל דבר. אני לא צריך טובה מפרס או מישראל כדי להכנס. כבן אדם אני רוצה לבוא למופע שלך. את יכולה לראות את חומת האפרטהייד שמונעת מאתנו להגיע לכל מקום שהוא. אנחנו בכלא אחד גדול, וזאת המציאות שלנו. זו לא שאלה של שלום – זו שאלה של מדינת אפרטהייד`.

יכ

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב