קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מסמכים, נתונים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דו"ח אמנסטי: עצורים מנהליים עונו והושפלו בישראל
walla
ניר יהב
06.06.12
http://news.walla.co.il/?w=/2689/2539179
ארגון המתנדבים הבינלאומי מפציר בישראל לשים קץ לשימוש בשיטת המעצר המנהלי. בנוסף, ישראל נקראת לשחרר או להעמיד לדין את העצירים הפלסטינים המוחזקים במעצר - באופן מיידי.

דו`ח חדש של ארגון המתנדבים למען זכויות אדם, אמנסטי אינטרנשיונל, קורא לישראל לשים קץ לשימוש במעצר מנהלי כאמצעי לדיכוי פעולות מחאה לגיטימיות וכן לשחרר את כל הפלסטינים המוחזקים במעצר מנהלי או לחילופין, להגיש נגדם כתב אישום ולהעמידם לדין במהירות האפשרית.

הדו`ח, המתפרסם היום (רביעי), מתעד הפרות של זכויות אדם הנוגעות למעצר מנהלי וטוען כי עצירים מנהליים היו נתונים להפרות, כגון עינויים והתעללויות אחרות במהלך חקירתם, כמו גם ליחס אכזרי ומשפיל במהלך מעצרם, לעיתים כעונש על שביתת רעב.
עוד נכתב בדו`ח כי ישראל מנעה מהעצורים ביקורי משפחות, העבירה חלק מהם בכפייה, חלק גירשה וחלק הכניסה למעצר בבידוד. לדברי אמנסטי, שיטות אלו שננקטו על ידי ישראל עומדות בניגוד להתחייבויותיה לפי חוק זכויות האדם הבינלאומי והחוק ההומניטרי הבינלאומי. עוד נכתב כי על ישראל מוטלת החובה לקיים הליך הוגן ולהגן על זכויות למשפט הוגן, וכן לנקוט צעדים יעילים על מנת לשים קץ לעינויים ולצורות התעללות אחרות בעצירים.

הדו`ח אף מותח ביקורת על ישראל על כך שמעצר מנהלי מאלץ את משפחות העצורים לחיות עם חוסר הוודאות בנוגע למשך הזמן שבו תישלל חירותם ועם חוסר הידיעה בדבר סיבת מעצרם. בנוסף, קורא הדו`ח לישראל לאפשר ביקורי משפחות עבור כל האסירים והעצירים הפלסטינים ולחדול מהעברה בכפייה וגירוש.

`במשך עשורים, אמנסטי אינטרנשיונל הפציר בישראל לשים קץ לשימוש בשיטת המעצר המנהלי ולשחרר אסירים או להאשימם בעבירה פלילית המוכרת בינלאומית ולהעמידם לדין בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים`, אמרה אן האריסון, סגנית מנהל המזרח התיכון וצפון אפריקה באמנסטי אינטרנשיונל.

כותבי הדו`ח ציינו כי נכון לסוף אפריל 2012 היו לכל הפחות 308 עצירים מנהליים פלסטינים, ביניהם 24 חברי פרלמנט לרבות יו`ר הפרלמנט עזיז דוויק. שביתות הרעב של עצירים מנהליים, כגון חאדר עדנאן והנא שלבי, הציב את נושא המעצר המנהלי תחת אור הזרקורים העולמי. ב-17 באפריל פתחו כ-1,600 אסירים פלסטינים בשביתת רעב שהסתיימה תוך כחודש בהסכם בין האסירים לישראל. עם זאת, שני אסירים עדיין שובתים רעב.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

כנס אמנסטי `נבחרים אך מודרים` בכנסת, היום שלישי 19.11.2015
גדעון ספירו 26/08/2017 סמרטוט אדום 477 --------------
בעקבות מסע שניהלו אוהדי הפלסטינים בהולנד, &#