קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר


אליאור לוי
08.08.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4266311,00.html

כוונת משרד הביטחון להרוס שמונה כפרים פלסטיניים באזור C שבדרום הר חברון הובילה היום (ד`) משלחת גדולה של דיפלומטים וראשי משלחות מהאיחוד האירופי לביקור באזור.

היקף המשלחת היה גדול באופן משמעותי מסיורים ברוח דומה שהתקיימו בעבר. בין היתר, כללה המשלחת קונסולים כלליים ודיפלומטים בכירים מאירופה, דרום אפריקה, ברזיל ועוד. באופן חריג, אף התאפשר סיקור תקשורתי של הביקור.

`הגענו לכאן כדי לבחון כיצד חיים הפלסטינים בשטחי C ופועלים עם האתגרים, באזור שבו מרחף מעליהם איום של הרס וגירוש`, אמר ל-ynet סר וינסנט פין, הקונסול הכללי של בריטניה בירושלים. `אנחנו מכבדים את זכותה של ישראל לביטחון, אך גם לתושבים הפלסטינים יש זכות להישאר כאן`.

המשלחת סיירה בכפרים ג`ינבה, מופאקרה וסוסיא, ושמעה מהתושבים הפלסטינים במקום טענות קשות על מדיניותה של ישראל. במקביל לביקורם, הגיע גם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, לסיור באזור ושני הצדדים נפגשו בכפר מופאקרה, שם קרא פיאד לביטול החלטת ההריסה.

ראשי המשלחות, מצדם, הביעו דאגה מהמתרחש בשטחי C. `אנחנו נגד הגירה כפויה ונגד הריסת בתים פה. ברצוננו לראות פריחה וסיוע של הרשות הפלסטינית לכפרים בשטחים הללו`, אמרו ראשי המשלחת. התושבים שאותם ביקרו הבהירו, עם זאת, כי `ההתנגדות האמיתית` היא אחיזתם באדמה והביעו בנוסף ביקורת מרומזת על ההשקעה הנמוכה של הרשות בתשתיות, כהגדרתם.

במשרד הביטחון טוענים כי הכפרים האמורים יושבים על שטחי אש, שחיוניים לאימוני הצבא. הרשות, לעומת זאת, פועלת לאחרונה יותר ויותר בתחום ההסברה כדי למנוע את המהלך. בין היתר, נעשה שימוש בפעילות הארגונים הבינלאומיים באזורים הללו, כדי ליצור קושי עבור ישראל להרוס מתקני תשתית ואוהלים שנבנו ביוזמתם.

למרות הביקורת, ראש הממשלה הפלסטיני מעודד באופן אישי, כמעט על בסיס שבועי, את הפלסטינים שחיים בשטח C, בין שבנאומיו ובין שבביקורים במקום. בין היתר, הוא דואג להבהיר להם כי הרשות מודעת לסבלם ומנסה לעודד אותם המשיך באחיזתם בקרקע.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב