קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הרעיון האיראני
on-the-left-side
שרגא הוכרמן
15.08.12
http://on-the-left-side.org.il/?p=4221

האם האיראנים זקוקים לפצצה גרעינית כדי לחסל את ישראל? לא! מקורות מודיעין דיווחו שארסנל הטילים שניתן להפעיל כנגד ישראל עומד על כ-200,000 יחידות.

האיראנים לא סובלים, כנראה, את גלי צה`ל, שידורי רשת ב` עולים להם על העצבים והשמאלנים הממלאים את בתי הקפה ב`עיר ללא הפסקה` מגעילים אותם. נמאס להם מסגני שרים שמושיבים שגרירים על שרפרפים, ומממשלה שאינה מפסיקה לשפוך כספים על גבעות טרשים שמצמיחות כיפות. לכן החליטו האייתולות לשים לכל העניין סוף. על כוונתם זו אין ויכוח, והשאלה היא שאלת הדרך הנכונה בעיניהם לממש זאת.

כאן מסתבכת התמונה, מכיוון שברבע הראשון של המאה ה-21 מעורבות בין לאומית עלולה להעניש על מעשי תוקפנות. חשש מאפשרות כזו יכול להיות כוח מרסן גדול דיו כדי שמדינת ישראל תוכל להתחבא מאחוריו. מסיבה זו, תקיפה ישראלית באיראן היא האינטרס הראשון של האיראנים עצמם, שכן היא סוללת את הדרך לפעולה איראנית שתסיים את הפארסה הציונית. עד כאן בודאי לא כתבתי דברים שטרם נאמרו בצורה זו או אחרת, אבל…

האם האיראנים באמת זקוקים לפצצה גרעינית כדי לחסל את ישראל? התשובה, ככל הנראה, היא – לא! מקורות מודיעין ישראליים דיווחו בתקשורת שארסנל הטילים שאותו ניתן להפעיל כנגד ישראל עומד על כ-200,000 יחידות. גם אם נניח שרק 100,000 יכולים להגיע אל לב המדינה, פוטנציאל ההרס הוא ענקי ובהחלט שווה ערך לפצצה גרעינית אחת או יותר. אפילו אם נניח שרק אחוז אחד מארסנל זה יפגע בסופו של דבר בעיר ההוללת שלנו, מדובר בכ-1000 טילים שינחתו בשטח שבין חוף הים לכביש 4 ובין הרצלייה לחולון.

לפי שר הביטחון שלנו, לא יהיו יותר מ-500 הרוגים במתקפה כזו. עם כל הכבוד ללוחם הקומנדו המהולל, אני מרשה לעצמי לפקפק בהערכה זו. נראה סביר בהרבה שההרס שיגרם יהיה מעל לכוחם של אלה שיישארו שלמים בסביבה, מכדי לטפל בו במשך שנים. בקיצור, לא נראה שהאיראנים באמת זקוקים לפצצה גרעינית כדי לממש את חזונם להשמידנו. יותר מזה, נשק שאינו גרעיני אינו מעורר את הבעיה של פגיעה משנית בערביי ישראל והשטחים, ואינו מעורר את הבעיה המהותית של ביקורת עולמית על הפעלת ארסנל גרעיני. כמו שזה נראה, פצצה גרעינית היא לא האופציה הראשונה של האיראנים נגדנו. ועוד סיבה מהותית מדוע לא יופעל נגדנו נשק גרעיני – גורם ההרתעה. העולם כולו יודע שצוללות ישראליות חמושות בנשק גרעיני נמצאות אי שם בים, ותמיד יוכלו להנחית מכת גמול שתכאב אפילו לאיראנים! כן, מאזן האימה הישן הוכיח את עצמו בעבר ואין סיבה לחשוב שהמצב כיום שונה.

אז למה בכל זאת האיראנים משקיעים כל כך הרבה בפיתוח נשק גרעיני? מסיבות גלובאליות מחד, וכפיתיון על קרס החכה מאידך. ברור שהאיראנים עושים כל מאמץ ליידע אותנו ואת העולם למאמציהם לפתח פצצה גרעינית. אנחנו, כמו פרנואידים טובים, מזהים את מדינתנו כמטרה המיידית לפיתוח זה, ונגררים לעשות בדיוק את מה שהאיראנים רוצים – לתקוף אותם במתקפת מנע! מתקפה כזו מצידנו תעמיד את אירן בעמדה של מתגוננת לגיטימית ותאפשר לה לפתוח נגדנו במתקפת טילים אדירה שכנראה תמיט עלינו חורבן ללא תקנה.

למה לא מפריע לאיראנים לעמוד בתקיפה שלנו עליהם? כמה נזק יכול חיל האוויר הנפלא שלנו לגרום בקצה טווח הטיסה שלו, במדינה ענקית שמתקניה החיוניים מפוזרים ומחופרים היטב? נראה שהנזק שהאיראנים מצפים לספוג בתקיפה כזו אינו גדול מהמחיר שאותו הם מוכנים לשלם עבור הרשות לתקוף אותנו בנשק הבליסטי המצוי ברשותם.

וכאן הפנייה אל מדינאינו באשר הם: בבקשה, תרגיעו! אל תפלו למלכודת האיראנית! בבקשה, הניחו לאיראנים להשקיע בפצצות גרעיניות שממילא ירבצו עמוק מתחת לאדמה ללא שימוש
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב