קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מבצע מעצרים גדול בהפגנה השבועית בנבי סאלח
החיילים הגיבורים של צבא הכיבוש עוצרים אם על ילדיה
מאת חגי מטר
Mysay
24.8.2012
http://www.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aabbzw

לפי הדיווחים והתמונות מהכפר, ההפגנה השבועית בנבי סאלח התחילה כרגיל לאחר תפילת הצהריים והשתתפו בה כמאה אנשים. המפגינים צעדו כרגיל מכיוון הכפר לעבר המעיין שלהם, שעליו השתלטו מתנחלים, וכרגיל נתקלו בכוחות צבא שמנעו מהם להתקדם.

שלא כרגיל, החיילים פלשו לכפר והתחילו במבצע מעצרים מבית לבית. בתמונות שהועלו לאינטרנט מהשטח ניתן לראות חיילים שעוצרים את נרימאן תמימי, אשתו של באסם תמימי, שניהם פעילים בולטים ומרכזיים בכפר. בתמונות עוד רואים חיילים מושכים לאחור את בנותיה הקטנות של תמימי, שמנסות להיאחז באמן.

לפי אחד הדיווחים, מפגין איבד שתי אצבעות כתוצאה מירי של הצבא, וחיילים משתמשים באש חיה בתוך הכפר.

[עדכון לילי: כל העצורים מההפגנה שוחררו ללא תנאים מגבילים או דמי ערבות]

הפגנות נוספות התקיימו השבוע, כבכל יום שישי, במעסרה, קדום, נעלין ובלעין. ההפגנות פוזרו על ידי הצבא, חלקן עם יותר אלימות וחלקן עם פחות.


המאבק בנבי סאלח נמשך כבר מספר שנים, והפך לאחד ממוקדי ההפגנות המרכזיים בגדה המערבית, כשפעם אחר פעם הצבא מדכא את ההפגנות בכפר באלימות, שבמקרה אחד אף הסתיימה ברצח של מפגין שזרק אבנים על ג`יפ ממוגן. באסם תמימי העביר 13 חודשים בבית הכלא בשל מעורבותו בארגון ההפגנות העממיות בכפר. במשפטו האשים תמימי את ישראל בכל שאינה מדינה דמוקרטית אם בתי משפט צבאיים שופטים בה אזרחים נטולי זכויות.

בין לבין הפגנות מגיעים חיילים מדי פעם בלילות לבתי הכפר לבצע חיפושים ומעצרים, ותוך כדי כך מטילים אימה על ילדי הכפר. בימים אחרים יוזמות נשות הכפר צעדות למעיין, ולעתים אף מצליחות להגיע אליו ומעבירות בו יום בילוי כדרך לתבוע ולאשש את הבעלות עליו


יכ
נרימן תמימי וביתה בידי חיילי צבא הכיבוש
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב