קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אנו תובעים לבטל מיד התכנית לקיים "חגיגת יין" בחצר המסגד העתיק של באר שבע
האגודה לסיוע והגנה על
זכויות הבדואים בישראל

אנו תובעים לבטל מיד התכנית לקיים `חגיגת יין` בחצר המסגד העתיק של באר שבע
זוהי פרובוקציה חמורה, כמו `חגיגת בשר חזיר` בבית כנסת

הודעה לעיתונות 28.8.2012
היום הגיש נורי אלעוקבי, יו`ר האגודה לסיוע והגנה על זכויות הבדואים בישראל, תלונה במשטרה נגד ראש עיריית באר שבע והנהלתה, אשר עומדים לקיים `חגיגת יין` בחצר המסגד העתיק של באר שבע, דבר הפוגע קשה ברגשות צבור המוסלמים בארץ ובעולם ושהינו מנוגד לחוק ולהחלטת בג`ץ וכמו כן עלול לגרום להתקוממות והפרת הסדר הציבורי.

קיום `חגיגת יין` במסגד דומה לקיום `חגיגת בשר חזיר` בבית כנסת. אין ספק כי אילו במדינה כלשהי היה מישהו מתכנן ארוחה פרובוקטיבית שכזאת, הייתה מדינת ישראל נרגשת ונרעשת והופכת עולמות כדי למנוע את הדבר – ובצדק.

ראש העיר באר שבע מתעקש, גם הסובבים אותו מתעקשים, לערוך חגיגת יין בחצר המסגד הגדול בניגוד להחלטות בג`ץ! המוסלמים בעיר ובכל מקום מוחים נגד פשע זה. אבל היכן היהודים המדברים כבוד ושלום? חגיגת היין יכולה להיות בכל מקום אחר בעיר, לא בחצר המסגד, הדבר מקומם! אנו דורשים לבטל את המעשה הפוגעני האמור או להעתיק את מיקומו ולהרחיקו מזירת המסגד בכלל.

ראוי להזכיר כי המסגד הגדול של באר שבע, ששירת את תושבי העיר הערבים בתקופת המנדט הבריטי, חדל מלמלא את ייעודו הדתי מאז שנת 1948, ורשויות מדינת ישראל הפכו אותו למוזיאון. בעקבות עתירה שהגישו כבר לפני עשר שנים תושבים בדואים מהנגב קבע בית המשפט העליון (בג`צ 7311/02) כי `במסגרת מתחם המוזיאונים הקרוי `מוזיאון הנגב` ייועד המבנה נשוא העתירה [כלומר המסגד] כמוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, באופן שיבטיח מתן ביטוי להיבטים שונים של תרבות האסלאם`.

החלטת בג`צ ניתנה על בסיס ההודעה שמסר היועץ המשפטי לממשלה לשופטים ביום 24 לאפריל 2006. אולם מאז ועד היום נותרה החלטה זו על הנייר ובפועל לא נעשתה כל פעולה למימושה על ידי הרשויות הממשלתיות או העירוניות. כמובן, תגובת העותרים שונה מהודעת היועץ המשפטי לממשלה, אך ברור כי שני הצדדים לא מעלים בדעתם כי ברחבת המסגד תתקיים `חגיגת יין`. במקום `להבטיח מתן ביטוי להיבטים של תרבות האסלאם` כפי שהורה בית המשפט במפורש, מתכננים לעשות שם מעשה פרובוקציה שכמוהו כיריקה בפניו של כל מוסלמי, ואנו דורשים לבטל תכנית זאת מיד.

לפרטים: נורי אל עוקבי, טל. 0545-465556
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו